Przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej i Rady Europy podpisali dziś w Brukseli wspólną deklarację, która potwierdza ich dążenie do zniesienia kary śmierci na świecie.
Obecny kryzys bardziej niż dotychczasowe finansowe krachy i kataklizmy jest bezpośrednim symptomem powszechnej kultury śmierci spowijającej współczesny świat.
Chaldejski arcybiskup Kirkuku - Louis Sako oświadczył, że w Iraku trwa „kampania uśmiercania" chrześcijan.
Diecezja Greensburg w amerykańskim stanie Pensylwania z powodu braku kapłanów zamknie 14 ze swoich 100 parafii.
Jednym ze wskaźników skali kryzysu, jaki dotknął obecnie Stany Zjednoczone jest liczba gospodarstw domowych, którym odcięto prąd za niepłacenie rachunków.
Archidiecezja Natal (stan Rio Grande do Norte) zbiera owoce misji ludowych, akcji rozpropagowanej przez ks. Luisa Mosconi i rozpoczętej w całej archidiecezji w roku 2003.
Około 100 tys. wolontariuszy rozpoczęło 10 października na terenie całego kraju zbiórkę na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".
- To kampania nienawiści, która zagraża narodowej jedności kraju - przestrzega arcybiskup miasta po zabójstwie siedmiu osób. Sytuację chrześcijan w tym irackim mieście przybliża Gazeta Wyborcza.
Internetowy gigant, właściciel przeglądarki Google, zezwolił na umieszczenie na swoich stronach reklam i płatnych ogłoszeń promujących ochronę życia człowieka od momentu poczęcia - donosi Nasz Dziennik.
Caritas Internationalis apeluje o natychmiastową pomoc dla Demokratycznej Republiki Konga. Koniecznie potrzeba 1,5 mln dolarów, aby stawić czoła najpilniejszym potrzebom ponad 100 tys. uchodźców w rejonie jeziora Kivu. Organizacja ponawia jednocześnie niewysłuchany do tej pory apel o natychmiastowe otwarcie korytarzy humanitarnych.