O ocenę wystąpienia na Synodzie Biskupów głównego rabina Hajfy i perspektywy dialogu z judaizmem radio Watykańskie zapytało uczestnika synodu, abp. Stanisława Gądeckiego.
Od niedzieli w Trzebnicy trwają pierwsze Targi Wierności. Są one odpowiedzią na Targi Rozwodowe, które na początku września odbyły się we Wrocławiu.
Nadzieję, że Narody Zjednoczone, mimo istniejących sporów, będą w stanie zagwarantować pełne przestrzeganie praw człowieka na świecie wyraził przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Abp Celestino Migliore zabrał głos w dyskusji nad rocznym raportem sekretarza generalnego organizacji.
Sytuacja chrześcijan w niektórych regionach Indii, zwłaszcza w stanie Orisa, jest tragiczna. Alarmuje w tej sprawie misyjna agencja Asianews wskazując, że wyznawcy Chrystusa stali się kozłem ofiarnym rozgrywek politycznych.
W Iraku stale giną chrześcijanie. Wyznawcy Chrystusa w tym kraju są przeświadczeni, że świat nie bardzo wie o ich tragedii.
Wietnamski episkopat wydał list pasterski, w którym opisuje spotkanie swych delegatów z premierem Nguyenem Tân Dungiem.
Mija pół wieku od śmierci Piusa XII. 18 września w letniej rezydencji papieskiej w Castelgandolfo, gdzie 9 października 1958 r. umierał Eugenio Pacelli, Benedykt XVI przyjął uczestników sympozjum na jego temat, urządzonego w Rzymie przez Żydów. Zorganizowała je mająca siedzibę w Nowym Jorku fundacja „Pave the Way".
W rzymskim dzienniku „La Repubblica" uwagi Benedykta XVI o światowym kryzysie finansowym, wypowiedziane wczoraj w auli synodalnej w Watykanie, komentuje historyk prawa rzymskiego na Uniwersytecie we Florencji Aldo Schiavone.
To my zabiliśmy lidera hinduistów w Orisie, a sprawcy zostawili przy nim dwa listy - przyznaje przywódca maoistów w Indiach Sabyasachi Panda. Dodaje, że władze zataiły te dowody, aby "mieć pretekst do zaatakowania chrześcijan".
Znany włoski watykanista, Andrea Tornielli skrytykował wczorajsza wieczorną wypowiedź rabina Szear Jaszuwa Kohena dla agencji Reuters.