Największy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce rozstrzygnie się na dwóch morderczych podjazdach - "Ścianie Bukovina" i "Ścianie Harnasia".
W cieniu konfliktu Zachodu z Rosją, Chiny podjęły decyzję, która może zaważyć na światowej równowadze ekonomicznej.
Pod apelem o interwencję w sprawie naruszenia etyki dziennikarskiej podpisało się prawie 22 tysiące osób. Dzisiaj Instytut Ordo Iuris przekazał do Rady Etyki Mediów listę z podpisami osób, które poparły petycję w sprawie kontrowersyjnej okładki w dodatku Gazety Wyborczej – „Wysokie Obcasy” z napisami „Aborcja jest ok” oraz artykułu pt. „Aborcja farmakologiczna jest w Polsce tematem tabu”.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek, że Rosja odpowie na wydalenie jej dyplomatów, ponieważ - jak to ujął - nie można tolerować "chamstwa" i Moskwa nie będzie tego robić.
Czy prezydent Warszawy zostanie ukarana grzywną 10 tys. zł?
Blisko 450 ton żywności trafi przed tegorocznymi świętami Wielkiej Nocy do około 45 tys. osób potrzebujących.
Grupa 59. czołowych amerykańskich senatorów w liście wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego w poniedziałek zaapelowała o przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej sprawiedliwej wobec polskich Żydów, którzy przeżyli Holokaust i ich rodzin.
Nie żyje dwóch chłopców z Dobrowa, którzy nie wrócili na noc do domu. Ich poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała chłopców znaleziono w leśnym stawie, niedaleko domu. Prawdopodobnie pod dziećmi załamał się lód.
Miał zginąć śmiercią męczeńską z rąk muzułmanów w Mekce.
Cena za kompromis z Brukselą ws. reformy sądownictwa jest znacząca, gorzka - ocenił w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ważne jest to, że porozumienie jest możliwe - dodał.