"Do tej pory istniała dyskryminacja" - tłumaczy dr Rayzacher-Majewska.
Na rzymskie lotnisko Fiumicino przyleciała 27 lutego 113-osobowa grupa uchodźców z Erytrei, Sudanu Południowego i Somalii.
Jej tegorocznym tematem są słowa z Psalmu 130: „Ty udzielasz przebaczenia”.
Niemal 78-letni bp Pier Giorgio Debernardi będzie pracował w diecezjach Dori i Kaya w Burkina Faso.
Pośmiertne dawstwo narządów to akt chrześcijańskiej miłości i solidarności - stwierdził abp Utrechtu. kard. Wim Eijk.
W Watykanie zakończyły się trzydniowe obrady Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Stolicy Apostolskiej i Kościoła powszechnego.
Wiceszef KE Frans Timmermans powiedział w środę podczas debaty w PE ws. praworządności w Polsce, że liczy na rozwiązania w sporze między polskim rządem a KE do końca marca. Europoseł Ryszard Legutko (PiS) stwierdził, iż polski rząd naprawia system sprawiedliwości.
Cele z inskrypcjami na ścianach, karcer i przedmioty wykonane przez więźniów można oglądać na ekspozycji w podziemiach Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie w latach 1945-1954 więziono działaczy niepodległościowego podziemia.
Słowacki minister kultury Marek Madiaricz ogłosił w środę swą dymisję, oświadczając na konferencji prasowej w Bratysławie, iż nie może się pogodzić z tym, że w czasie pełnienia przez niego rządowej funkcji zamordowano dziennikarza.
Działacze organizacji ekologicznej Greenpeace usłyszeli we Francji wyroki za wtargnięcie w ubiegłym roku na teren elektrowni atomowej. Aktywiści chcieli zademonstrować zagrożenia bezpieczeństwa na terenie obiektu. Sąd orzekł też grzywnę dla samej organizacji.