"Nie sądzę, aby przez następne 10 lat wynaleziono technologię, która mogłaby się mu przeciwstawić".
Od wielu lat, a może nawet stuleci przed każdym kolejnym konklawe, czyli wyborem następnego papieża, w środkach przekazu pojawiają się nazwiska tych kardynałów, które – zdaniem owych mediów – mają największe szanse na objęcie najwyższego urzędu w Kościele katolickim. Są to tzw. „papabili”, czyli (prawie) papieże. Samo to określenie sięga mniej więcej XIV wieku, choć trudno dokładnie wskazać, kiedy pojawiło się po raz pierwszy.
W tej chwili wstrzymuję się od wskazania terminu obniżek stóp procentowych - powiedział prezes NBP Adam Glapiński w czwartek. Dodał, że to zależy od sytuacji inflacyjnej, która może zaskoczyć niekorzystnie lub korzystnie, a wtedy szansa na obniżkę pojawi się szybciej.
- Temat Biblii jako wielkiego kodu kultury zachodniej jest wciąż aktualny i konieczny do rozważenia - przekonywał w Krakowie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.
Na rozkaz wydany z góry – szpiegowany, śledzony i nagrywany. W opozycji do władzy, na czele narodu stawiał opór machinie komunistycznej, a wszystko to na tle ważnych dla kraju wydarzeń historycznych.
11 listopada 2022 r. już po raz piąty startuje akcja charytatywna „Polak z Sercem”. Wydarzenie ma na celu pomoc Polakom mieszkającym na Kresach, którzy przez trudną sytuację gospodarczo-społeczną żyją w warunkach ubóstwa.
Koreański koncern KHNP proponuje organizację finansowania do 49 proc. kosztów budowy elektrowni jądrowej w Polsce - wynika z danych przedstawionych podczas spotkania z potencjalnymi kooperantami z Polski. KHNP zakłada budowę elektrowni wraz z PGE i ZE PAK.
Od końca września 30-letnia Alessia Piperno przetrzymywana była w więzieniu w Iranie. Po ponad 40 dniach udało się ją uwolnić.
Konferencja Biskupów Francji powinna podać nazwiska, inaczej podejrzenie spadnie na wszystkich – tak o. Hans Zollner skomentował ogłoszenie przez przewodniczącego episkopatu Francji, że 11 biskupów zostało postawionych w stan oskarżenia przed sądami państwowymi lub kościelnymi w związku z przypadkami przemocy seksualnej.
Kasia Zawodnik z powodu wady genetycznej urodziła się niewidoma. Mówi o sobie, że byłaby idealną kandydatką do aborcji – wcześniej z podobną wadą na świat przyszedł jej starszy brat Daniel. Rodzice Kasi i Daniela na szczęście od początku otoczyli dzieci wielką miłością. Dzięki ich zaangażowaniu, popartym własną ciężką pracą, Kasia w pełni się usamodzielniła. Ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, założyła własną firmę, która zajmuje się transkrypcją tekstów, wydała książkę.