My idziemy dalej po żywych naszych kolegów, akcja w kopalni Zofiówka jest prowadzona w bardzo trudnych warunkach, ale konsekwentnie – powiedział w niedzielę w Jastrzębiu Zdroju prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Cudny.
W łagiewnickim sanktuarium od sobotniego wieczoru modliło się ok. 80 tys. czcicieli Bożego Miłosierdzia.
Lekarz stwierdził zgon dwóch kolejnych górników odnalezionych w chodniku D4a; oznacza to, że bilans sobotniego wstrząsu wysokoenergetycznego w kopalni Zofiówka wzrósł do czterech osób - poinformowała w niedzielę Jastrzębska Spółka Węglowa.
Iga Świątek triumfowała w turnieju WTA w Stuttgarcie. Prowadząca w światowym rankingu tenisistek Polka w niedzielnym finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2. To 23. z rzędu mecz wygrany przez 20-latkę z Raszyna.
Inflacja nie była i nie jest tylko polskim problemem; inflacja to realny problem w wymiarze globalnym. I z tym wyzwaniem trzeba się zmierzyć - powiedział premier Mateusz Morawiecki w podcaście opublikowanym w niedzielę w mediach społecznościowych.
Trwa druga tura wyborów prezydenckich we Francji. Frekwencja wyborcza do godz. 12 wyniosła 26, 41 proc. tj. o około 2 pkt. proc. mniej niż w wyborach 2017 roku - podało ministerstwo spraw wewnętrznych w Paryżu.
Do zdarzenia doszło w kościele St. Pierre d'Arrene w Nicei.
Po modlitwie Regina Coeli w Watykanie papież Franciszek zapewnił o swojej modlitwie za górników, którzy stracili życie w wypadkach w kopalni Pniówek i Zofiówka.
O darach Bożego miłosierdzia, którymi są radość, przebaczenie i pociecha w znużeniu mówił papież podczas Mszy św. w przypadające na II niedzielę wielkanocną Święto Bożego Miłosierdzia.
W niedzielę przed godz.11 rozpoczęła się kolejna tura rozmów kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami związków zawodowych kontrolerów ruchu lotniczego. Rozmowy dotyczą warunków pracy i płac.