Na Placu św. Piotra rozpoczęła się budowa tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki. Jednak zanim ona powstanie, Papież włączy największą na świecie „świetlną choinkę”.
Poinformowały o tym władze kościelne i gminne Gubbio we Włoszech. Przed Bożym Narodzeniem na stoku wznoszącego się nad tym umbryjskim miastem wzgórza powstaje specjalna instalacja świetlna tworząca kształt gigantycznej choinki. Benedykt XVI ma ją zapalić 7 grudnia bezpośrednio z Watykanu, drogą elektroniczną przy użyciu tabletu.
„Wirtualne Drzewko” ma 270 kolorowych lamp, mierzy 650 na 350 metrów. Do jego budowy użyto okablowania długości 8,5 km. Gwiazda na szczycie świetlnej choinki zbudowana jest z kolejnych 200 lamp i rozpościera się na tysiąc metrów kwadratowych.
Naukowcy zrobili pierwszy krok w kierunku stworzenia syntetycznych ludzkich genomów.
Premier podczas tajnej części obrad miał mówić o "kryptoaferze i rosyjskim w niej śladzie".
Kar za brak transparentności uniknął chiński TikTok - KE uznała, że odpowiedział na jej uwagi.
UE powinna wspierać wolność słowa, a nie "atakować amerykańskie firmy" bez powodu.