Po raz 26 Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej wraz ze Zgromadzeniem Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej czuwało modlitewnie na Jasnej Górze w nocy z 25 na 26 listopada w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy
Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: ,,Łączy nas wspólna Matka - Maryja, Naród, Ojczyzna". W swoim liście nawiązał do niego abp Józef Kowalczyk: „Szczególna intencja, jaka towarzyszy tegorocznemu Modlitewnemu Czuwaniu to dziękczynienie za dar życia i posługi bł. Jana Pawła II. Stąd też hasło dziękczynienia ,,łączy nas wspólna Matka - Maryja, Naród, Ojczyzna" (słowa Jana Pawła II do Rodaków w Buenos Aires, 11,04.1987 t.).
O północy pod przewodnictwem bpa Wojciecha Polaka została odprawiona Msza św.
Na koniec w swoim przemówieniu przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego - ks. Tomasz Sielicki przypomniał słowa Benedykta XVI z Listu na Światowy Dzień Migranta: „Dzisiejsze zjawisko migracji jest także opatrznościową sposobnością do głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie. Ludzie przybywający z różnych regionów ziemi, którzy jeszcze nie spotkali Jezusa Chrystusa albo znają Go tylko wyrywkowo, proszą o gościnę w krajach o dawnej tradycji chrześcijańskiej. Konieczne jest znalezienie odpowiednich sposobów, aby mogli oni spotkać i poznać Jezusa Chrystusa i doświadczyć, czym jest nieoceniony dar zbawienia, który dla wszystkich jest źródłem «życia w obfitości» (por. J 10, 10); sami migranci mogą w tym względzie odegrać cenną rolę, gdyż oni z kolei mogą stad się «zwiastunami słowa Bożego i świadkami zmartwychwstałego Jezusa, nadziei świata» (adhort. apost. Verbum Domini, 105).”
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.