90 lat temu w Krakowie św. Maksymilian Maria Kolbe wydał jego pierwszy numer w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Z tej okazji franciszkanie zorganizowali sympozjum naukowe zatytułowane: „Św. Maksymilian – menadżer”.
W najlepszych latach ukazywał się w 800 tys. egzemplarzy. Mowa o katolickim miesięczniku „Rycerz Niepokalanej”. Wspólną cechą numeru sprzed 90 lat i dzisiejszego „Rycerza Niepokalanej” jest jego „maryjność” i chęć dotarcia do jak największej liczby czytelników, z przesłaniem, aby doprowadzić do Chrystusa – mówi o. Piotr Maria Lenart OFMConv, redaktor naczelny miesięcznika.
O. Maksymilian Maria Kolbe był znawcą psychologii zarządzania. „To świetny organizator, mający podejście systemowe do swojej pracy – wyjaśnia dr Agnieszka Hennel-Brzozowska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. O. Maksymilian wsłuchiwał się w ludzi i miał świadomość zmiany otoczenia. Sam też bardzo ciężko pracował, innych do tej pracy namawiał, ale cały czas zwracał się do Maryi, prosząc ją o pomoc” – mówi dr Agnieszka Hennel-Brzozowska.
Św. Maksymilian Maria Kolbe był studentem i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie. Z tej racji od sześciu lat jest patronem tej uczelni. Co roku w rocznicę jego urodzin franciszkanie organizują sesje naukowe jemu poświęcone.
Dziś „Rycerz Niepokalanej” ukazuje się w 90 tys. egzemplarzy i ma także swoje wydanie internetowe.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.