Znaczenie działań prowadzonych przez Afrykańską Federację Życia Rodzinnego podkreślił w Beninie przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum”. Pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah wziął udział pod koniec zeszłego miesiąca w konferencji tej Federacji.
Przypomniał, że Stolica Apostolska wysoko ceni duchowe wartości Afrykańczyków i ich otwartość na głoszenie Ewangelii.
Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego powstała przed 11 laty, w 2001 r. Zrzesza ponad 20 organizacji i instytucji z całego Czarnego Lądu. Stawia sobie za cel umocnienie rodziny na tym kontynencie. Ściśle współpracuje z noszącym imię Jana Pawła II Papieskim Instytutem Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Kotonu, największym mieście Beninu. Wspólnie z nim podejmuje działania na rzecz zmiany zachowań seksualnych, promując wierność małżeńską i wstrzemięźliwość. Opiera się w tym na nauczaniu bł. Jana Pawła II, określanym jako jego „teologia ciała”.
Ponadto Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego angażuje się w zapobieganie epidemii AIDS, ucząc młodzież takich wartości, jak wierność i wstrzemięźliwość seksualna. Organizacja pomaga też małżeństwom w stosowaniu naturalnych metod regulacji urodzeń. Stale organizuje ona seminaria i konferencje dla młodzieży i dorosłych, w tym także dla lekarzy, popierając badania medyczne w tej dziedzinie.
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.