„Diagnoza i terapia bezpłodności” to tytuł konferencji, którą zorganizuje 24 lutego w Watykanie Papieska Akademia Pro Vita.
Podejmuje ona poważny problem medyczny, dotykający dziś, jak się przyjmuje, ok. 15 proc. ludności, a w pewnych krajach rozwijających się – nawet do 30 proc. Siedmiu prelegentów zaprezentuje opracowania naukowe, które przygotowało 16 badaczy pochodzących z różnych krajów i środowisk zawodowych czy kulturowych.
Jak poinformował prezes Papieskiej Akademii Pro Vita, tematem konferencji nie jest ocena etyczna sztucznego zapłodnienia. Cel jest ściśle medyczny – powiedział bp Ignacio Carrasco de Paula, który jest profesorem bioetyki i ukończył też studia z zakresu medycyny.
Organizatorom zależy na przedstawieniu i upowszechnieniu skutecznych, chociaż dotychczas mało znanych metod diagnozy i terapii bezpłodności, by móc dać nadzieję małżeństwom dotkniętym tym problemem. Papieska Akademia Pro Vita chce przyczynić się do wprowadzenia w opinii publicznej większej równowagi, gdy chodzi o rozpowszechniane zazwyczaj informacje o leczeniu bezpłodności.
Ważne będzie lepsze uświadomienie możliwości rozwiązania pewnych problemów z tym związanych bez do uciekania się do nie respektującej życia embrionów metody in vitro. Nie odchodzi się wtedy od medycyny opartej na przysiędze Hipokratesa, która odrzuca szkodzenie życiu i jego niszczenie. Organizatorzy planują opublikowanie materiałów z konferencji pt. „Diagnoza i terapia bezpłodności” na łamach jednego ze specjalistycznych czasopism naukowych o międzynarodowym prestiżu.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.