Watykańska zachęta do hojności na rzecz Ziemi Świętej

Wsparcie Kościoła w Ziemi Świętej wpisuje się w misję, dzięki której „rośnie braterstwo, które obala podziały i dyskryminację, by ciągle odnawiać dialog ekumeniczny i międzyreligijną współpracę”. Czytamy o tym w liście prefekta Kongregacji dla Kościołów Wschodnich skierowanym do biskupów przed doroczną zbiórką na Ziemię Świętą. Jest ona przeprowadzana zazwyczaj w Wielki Piątek.

Kard. Leonardo Sandri przypomina, że uzyskane w ten sposób fundusze pozwalają na przeprowadzenie wielu dzieł duszpasterskich i socjalnych w ojczyźnie Chrystusa. Sprzyja to pokojowi i pojednaniu w regionie, co bardzo leży na sercu Ojcu Świętemu. Purpurat przypomina także o niepokojącej sytuacji w Syrii, o czym niedawno mówił osobiście Benedykt XVI, apelując o położenie kresu przemocy. Problemem jest również nie malejąca emigracja wyznawców Chrystusa z regionu naznaczonego brakiem stabilności i licznymi trudnościami. Dlatego właśnie tak ważna jest solidarność okazywana im przez wiernych Kościoła powszechnego.

Wśród dzieł, które realizowane są dzięki materialnemu wsparciu katolików z całego świata, Kongregacja dla Kościołów Wschodnich wymienia w pierwszym rzędzie utrzymanie i zabezpieczenie miejsc świętych, często o wielkiej wartości historycznej. Ważne są jednak również inwestycje na rzecz społeczności lokalnej, jak stypendia szkolne i studenckie dla młodych, wszechstronna pomoc rodzinom, w tym budowa mieszkań czy rozwijanie struktur parafialnych. Z funduszy zebranych w Wielki Piątek realizowane są ponadto inwestycje służące pielgrzymom przybywającym do Ziemi Świętej, jak też dzieła naukowe i kulturalne.

«« | « | 1 | » | »»
 • Singer
  02.03.2012 02:18
  Gdyby bracia Paulini sprzedali do jakiegos muzeum obraz jasnogorski,to pewnie wytarczylo by funduszy na wsparcie Kosciola w Ziemi Swietej.W koncu kopie cudownych obrazow slyna takimi samymi laskami jak oryginaly!!!Tylko czy pielgrzymi,ktorzy corocznie pokonuja setki kilometrow,aby poklonic sie ikonie-dzielu sztuki,zrozumieja szlachetna intencje i zechca kontynuowac tradycje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  wiecej »