Smartfon - pomoc naukowa

Zajęcia i wykłady z wykorzystaniem tabletów i smartfonów ruszą od października na Uniwersytecie Śląskim - poinformowała uczelnia. Z tej możliwości skorzystają studenci informatyki. Do projektu zgłosiło się już ponad dwustu chętnych.

Dr Roman Simiński z wydziału informatyki i nauki o materiałach powiedział PAP, że smartfony i tablety posłużą studentom do nauki programowania aplikacji na urządzenia mobilne, które w Polsce stają się coraz bardziej popularne.

Studenci będą mogli korzystać z tych urządzeń w trakcie zajęć laboratoryjnych. "Włączą komputery przypną do nich tablety lub smarfony a następnie będą wykonywali ćwiczenia i sprawdzali, czy ich programy dobrze działają na tych urządzeniach" - powiedział dr Simiński podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Łukasz Dzierżak, student pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale informatyki i nauki o materiałach, uważa, że umiejętność programowania aplikacji na urządzenia mobilne może się okazać bardzo cenna na rynku pracy. Dowodem tego - jak powiedział dr Simiński - może być fakt, że do projektu zgłosiło się już ponad 200 chętnych studentów.

Rynek urządzeń wzrasta, szczególnie w Polsce, bo coraz więcej osób decyduje się na urządzenia mobilne, w tym smartfony. To oznacza, że będą korzystać z różnych aplikacji - nastolatki z gier, a osoby starsze np. z rozkładu jazdy pociągów. Niedawno udało mi się stworzyć taką aplikację o nazwie "Kolejarz" - powiedział PAP Ł. Dzierżak.

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem smartfonów i tabletów ruszą od października tego roku na wydziale informatyki i nauki o materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Siedziba wydziału znajduje się w Sosnowcu. Uczelnia poinformowała także, że rozpocznie starania o uruchomienie specjalizacji bądź specjalności pod nazwą projektowanie i programowanie aplikacji mobilnych.

Laboratorium mobilne ze smartfonami i tabletami powstanie w ramach Akademii Nowych Technologii, która jest wspólnym projektem Uniwersytetu Śląskiego oraz firmy Research In Motion - producenta rozwiązań BlackBerry.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
15°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
12°C Piątek
noc
11°C Piątek
rano
wiecej »