Reklama

Papież: Wierność jest trudna. Ale możliwa

Zakończone w minioną niedzielę VII-me Światowe Spotkanie Rodzin ukazało, że życie miłością wierną, otwartą na życie, choć trudne, jest możliwe - powiedział Benedykt XVI podczas dzisiejszej (6 czerwca) audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił przypomnieniu najważniejszych wydarzeń swojej 28-ej wizyty duszpasterskiej na terenie Włoch.

Reklama

Papież Ojciec Święty przypomniał, że temat mediolańskiego spotkania brzmiał: „Rodzina, praca, święto”. Omówił również poszczególne etapy swojej wizyty. Jak przyznał wydarzenie to zmieniło Mediolan w miasto rodzin: rodzin z całego świata, zjednoczonych radością wiary w Jezusa.

TŁUMACZENIE:

"W tych, którzy mnie w ciągu tych dni słuchali znalazłem szczerą gotowość do przyjęcia i świadczenia „Ewangelii rodziny”. Tak, bo nie ma przyszłości dla ludzkości bez rodziny. Zwłaszcza młodzi, by nauczyć się wartości, które nadają sens istnieniu, muszą urodzić się i wzrastać w tej wspólnocie życia i miłość, którą zechciał dla mężczyzny i kobiety sam Bóg.”

Benedykt XVI podziękował władzom lokalnym za ich współpracę przy organizacji VII-go Światowego Spotkania Rodzin podkreślając, że spotkanie to „było wielkim sukcesem duszpasterskim i kościelnym, a także odbiło się szerokim echem na całym świecie”.

TŁUMACZENIE:

"Z Mediolanu wystosowano na cały świat orędzie nadziei, której podstawą są przeżyte doświadczenia: życie miłością wierną, „na zawsze”, otwartą na życie, pomimo że trudne, jest możliwe i radosne. Możliwe jest uczestniczenie jako rodzina w misji Kościoła i w budowaniu społeczeństwa.”

Na zakończenie Ojciec Święty wyraził nadzieję, że z Bożą pomocą i za specjalną opieką Najświętszej Maryi Panny, Królowej Rodzin, doświadczenie przeżyte w Mediolanie będzie zadatkiem odnowionej drogi Kościoła na uprzywilejowanej „drodze” rodziny, a także oznaką większej uwagi poświęconej sprawie rodziny, która jest sprawą człowieka i cywilizacji.

- Niech małżeńska miłość i macierzyństwo będą drogą ku świętości - powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków.

Wśród pielgrzymów z Polski byli m. in.: abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Stanisław Wilk oraz ks. prof. Krzysztof Góźdź, którzy po audiencji wręczyli Benedyktowi XVI pierwszy tom serii Opera Omnia Josepha Ratzingera „Teologia liturgii” wydany przez lubelską uczelnię.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
-1°C Sobota
noc
-1°C Sobota
rano
2°C Sobota
dzień
2°C Sobota
wieczór
wiecej »

Reklama