Jak dbać o swoje prawa na wakacjach

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami, jak chronić dane osobowe podczas podróży, ile jest czasu na reklamację nieudanego wyjazdu - m.in. o tym można przeczytać od piątku na stronach internetowych uczestników akcji "Przed wakacjami - co warto wiedzieć".

Specjalne poradniki dostępne są na stronach internetowych ponad 30 instytucji i organizacji.

Rady dla rodziców wysyłających dziecko na kolonie czy obóz znaleźć można na stronie www.men.gov.pl. O prawach dziecka podczas wakacji przeczytamy na www.brpd.gov.pl. O tym jak bezpiecznie korzystać z bankomatu i co zrobić, by zabezpieczyć mieszkania przed złodziejami informuje www.policja.pl.

Na stronie www.uokik.gov.pl znaleźć można porady prawne dotyczące umów. Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenia doradzi www.rzu.gov.pl. Informacje o połączeniach telefonicznych za granicą znajdziemy na www.uke.gov.pl.

O towarach spoza Unii Europejskiej zwolnionych z cła oraz o obowiązku podatkowym osób pracujących w czasie wakacji za granicą dowiemy się z www.mofnet.gov.pl Prawa pasażerów poszkodowanych przez linie lotnicze poznamy na www.ulc.gov.pl. Tego co warto wiedzieć przed i w trakcie podróży koleją, jakie prawa przysługują pasażerowi oraz czego może oczekiwać od przewoźnika znajdziemy na www.utk.gov.pl

Jak sprawnie dotrzeć do celu i nie utknąć w korkach sprawdzimy na www.gddkia.gov.pl. Rady dla odbiorców energii przed wyjazdem na wakacje odszukamy na www.ure.gov.pl. Wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą przeczytamy na www.straz.gov.pl, a zalecenia o zachowaniu się w lesie na www.mos.gov.pl.

Jak chronić swoje dane osobowe podczas wakacji podpowie www.giodo.gov.pl. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych radzi, by zawsze udostępniać je z rozwagą i tylko te, które są niezbędne w określonej sytuacji. GIODO podpowiada m.in. czy przed sezonem urlopowym szef może żądać od pracowników, by podali swoje dane teleadresowe na wypadek konieczności nagłego powrotu do pracy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
17°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
15°C Niedziela
wieczór
wiecej »