Gieksa bez Polonii

Nie dojdzie do fuzji Polonii Warszawa i GKS Katowice. W nowym sezonie warszawski klub będzie pod własnym szyldem grał w piłkarskiej ekstraklasie, a katowicki w pierwszej lidze - poinformował biznesmen Ireneusz Król, który niedawno przejął stołeczną drużynę.

Król zapowiedział przeniesienie swojej sportowej aktywności w całości do Warszawy i wycofanie się z GKS Katowice.

Zgodnie z pierwotnym planem nowego właściciela, w T-Mobile Ekstraklasie - w miejsce warszawskiej Polonii - miał występować klub pod nazwą KP Katowice, złożony z zawodników obu drużyn. Wywołało to protesty kibiców obu klubów. W poniedziałek Król przyznał, że zamieszanie wokół sprawy skłoniło go do zmiany decyzji.

"Nie było mnie kilka dni w kraju i skala tego zamieszania dotarła do mnie dopiero po powrocie. Fuzji nie będzie - Polonia będzie grać w ekstraklasie na Konwiktorskiej, a GKS w pierwszej lidze" - powiedział PAP Król.

Biznesmen dodał, że w poniedziałek złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej katowickiego klubu i nie zamierza kontynuować swojego zaangażowania w tę drużynę.

"Zamierzam przenieść całą swoją aktywność w dziedzinie sportu do Warszawy. Katowicki klub, aby przetrwać i występować w pierwszej lidze, może liczyć co najwyżej na wsparcie miasta" - ocenił Król.

Przed tygodniem Król porozumiał się z Józefem Wojciechowskim w sprawie nabycia występującej w piłkarskiej ekstraklasie Polonii Warszawa. Planowano, że klub zmieni nazwę na KP Katowice SSA. Docelowo miał zostać połączony z GKS GieKSa Katowice SA i występować pod tą nazwą. Teraz Król potwierdził, że rezygnuje z tego planu, nie rezygnując jednak z zaangażowania w Polonii Warszawa. Jej trenerem pozostanie Piotr Stokowiec.

Król ma być prezesem warszawskiego klubu. Formalnie nabywcą 100 proc. akcji Polonii jest spółka WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, wchodząca w skład Grupy Ideon, której Król jest prezesem. Wartości transakcji nie ujawniono. Wcześniej WoodinterKom GmbH sprzedał posiadane akcje GKS blisko współpracującej katowickiej spółce Trust Trading, która stała się w ten sposób większościowym właścicielem pierwszoligowego klubu z Katowic.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
22°C Poniedziałek
wieczór
18°C Wtorek
noc
13°C Wtorek
rano
17°C Wtorek
dzień
wiecej »