Blisko 1,5 tysiąca litrów krwi trafiło do chorych dzięki Caritas. W kampanię „Podaruj Kroplę Miłości” zaangażowało się morze ludzi.
To już półmetek ogólnopolskiej kampanii „Podaruj Kroplę Miłości”. Statystyki są imponujące: krew oddało około 3300 osób z 27 diecezji w Polsce, dzięki ofiarności tych osób uzyskano 1483,5 litra krwi. Najbardziej aktywna okazała się diecezja radomska. Tam zebrano ponad 300 litrów krwi.
W kampanię zaangażowała się również Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Już za kilka dni, a więc 28 lipca Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie kampanię PKM Ogólnopolską Pielgrzymką Krwiodawców do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
– Celem przeprowadzanych akcji – podkreśla koordynator kampanii i honorowy dawca krwi Mariusz Talarek – nie jest tylko jednorazowa zbiórka krwi, ale też zachęcanie do honorowego krwiodawstwa. Uświadamianie i przypominanie o potrzebie ciągłego dzielenia się jednym z najcenniejszych darów z chorymi. Akcje muszą być powtarzane, bo krew jest potrzebna każdego dnia. Wakacje to okres wzmożonego zapotrzebowania na krew. Dlatego zachęcamy szczególnie w tym czasie do honorowego krwiodawstwa.
Najbliższa akcja poboru krwi już 25 lipca w Warszawie, w dniu patrona kierowców – św. Krzysztofa, na Krakowskim Przedmieściu, przed kościołem św. Anny w godzinach 11.00 – 16.00.
Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Kampanię wspierają: Krzysztof Ziemiec, dziennikarz „Wiadomości” TVP1, piosenkarka Monika Kuszyńska i znany aktor Radosław Pazura.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.