Uroczystości upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych dokonanych w ostatnich latach w Rosji odbyły się w stolicy tego kraju.
Na miejscach tragicznych wydarzeń zebrali się przedstawiciele władz miejskich Moskwy, stowarzyszeń dziecięcych i młodzieżowych oraz rodzin ofiar.
Na placu przed teatrem na Dubrowce, obok stacji metra Park Kultury, Łubianka, Awtozawodskaja, Riżskaja, Puszkinskaja, na ulicy Gurianowa oraz na Kaszmirskim i Wołokołamskim szosse, a także obok hotelu National przy porcie lotniczym Domodiedowo i na sportowym lotnisku Tuszino uczestnicy uroczystości składali kwiaty i modlili się za ofiary zamachów. Również dzisiaj w Moskwie, na ulicy Solianka, odbyła się uroczystość żałobna pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ataku na szkołę w Biesłanie w Północnej Osetii. Osiem lat temu, w trakcie akcji odbijania zakładników przetrzymywanych przez trzy dni przez grupę terrorystów, zginęło 330 osób, w tym 172 dzieci przybyłych do miejscowej szkoły na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.