WADOWICE 2001- Drugie Międzynarodowe Forum Młodych

W najbliższy poniedziałek, 23 lipca, w rodzinnym mieście Jana Pawła II – Wadowicach rozpoczyna się Drugie Międzynarodowe Forum Młodych. Trwać będzie do soboty 28 lipca.

W najbliższy poniedziałek, 23 lipca, w rodzinnym mieście Jana Pawła II – Wadowicach rozpoczyna się Drugie Międzynarodowe Forum Młodych. Trwać ono będzie do soboty 28 lipca.

Na Forum, oprócz młodych Polaków z całej Polski, przyjedzie również młodzież z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Nie zabraknie także sąsidów z Południa – Słowaków i grupy młodzieży z Zachodu, zwłaszcza z Francji. Mając nadzieję, że dopiszą młodzi wadowiczanie, organizatorzy, słynna międzynarodowa Wspólnota Emmanuel, spodziewa się ok. tysiąca uczestników.

Hasłem Forum są słowa Ojca Świętego skierowane do młodzieży w ubiegłym roku na Tor Vergata pod Rzymem: “Jeśli będziecie tym, czym macie być, zapalicie cały świat!”, a także papieskie wezwanie z krakowskich Błoni: “Bądźcie apostołami Bożego miłosierdzia”.

Główne spotkania Forum będą miały miejsce pod ogromnym namiotem rozbitym na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w Wadowicach. Na program składają się m. in. konferencje, warsztaty tematyczne, koncerty, kabaret. Dużą wagę przywiązuje się do oprawy muzycznej – na trzy dni przed rozpoczęciem Forum ok. stuosobowa grupa przygotowuje śpiewy.

Całemu spotkaniu patronuje Siostra Faustyna, której relikwie zostaną wystawione w głównym namiocie w piątek 27 lipca. Uczestnicy będą mogli zapoznać się również z sylwetkami św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Matki Teresy z Kalkuty, św. Maksymiliana Kolbego, współczesnych męczenników z Rwandy i bł. Piotra Jerzego Frasattiego. Ci, którzy będą chcieli kontynuować Forum w ciszy, mogą pozostać jeszcze na trzydniowej sesji “Dar z siebie” u Ojców Karmelitów. (29 – 31 lipca)

W środę 25 lipca będzie odprawiona Msza św. w rycie wschodnim przez księży grekokatolików z Ukrainy. W Forum weźmie też udział grupa młodzieży prawosławnej z Moskwy. Swoją wizytę zapowiedział proboszcz parafii prawosławnej z Krakowa.

Organizatorzy mają nadzieję, że Forum Młodych w Wadowicach stanie się tradycją i zostanie na stałe wpisane do kalendarza spotkań młodych chrześcijan z Europy Wschodniej i Centralnej. Już teraz planowane jest przyszłoroczne Forum połączone ze Światowymi Dniami Młodzieży w Toronto.
«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
1°C Piątek
wieczór
-1°C Sobota
noc
-3°C Sobota
rano
0°C Sobota
dzień
wiecej »