W imię wiary czy polityki?

![][1]Podczas spotkania z przedstawicielami moskiewskiej gminy żydowskiej premier Izraela Ariel Szaron wezwał rosyjskich Żydów do wyjazdu do Izraela. Przebywający z wizytą w Rosji szef rządu izraelskiego odwiedził 5 września stołeczne centrum żydowskie w dzielnicy Marjina Roszcza. Powiedział, że przybył tu po to, aby wezwać Żydów do repatriacji do Izraela. “ [1]: zdjecia/news/szaron1.gif

Podczas spotkania z przedstawicielami moskiewskiej gminy żydowskiej premier Izraela Ariel Szaron wezwał rosyjskich Żydów do wyjazdu do Izraela. Przebywający z wizytą w Rosji szef rządu izraelskiego odwiedził 5 września stołeczne centrum żydowskie w dzielnicy Marjina Roszcza. Powiedział, że przybył tu po to, aby wezwać Żydów do repatriacji do Izraela. “Pomóżcie nam, potrzebujemy was!” – zawołał.

Premier przypomniał, że w ostatnich latach milion Żydów z b. ZSRR “wyemigrowało do swej historycznej ojczyzny”. “Potrzebujemy jeszcze miliona ludzi z Rosji” – dodał. Powiedział, że Rosję i Izrael “łączy wspólny niepokój w związku z rozszerzaniem się terroru ekstremistów muzułmańskich oraz podejmowanymi przez Irak i Iran próbami uzbrojenia się w broń masowej zagłady”.

Szaron podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za wolność, z jakiej korzystają Żydzi w życiu społecznym i religijnym oraz za to, że “bramy Rosji są otwarte przed Żydami, chcącymi wyjechać do Izraela”.

Szef rządu izraelskiego przyznał, że jego państwo “przeżywa obecnie trudne czasy, dlatego bardziej niż kiedykolwiek ważna jest jedność i zespolenie całego narodu żydowskiego, gdziekolwiek on żyje – w Rosji, Ameryce czy w Europie”. “Przeciwko nam podniosła się fala arabskiego terroru islamskiego, który nie narodził się wczoraj i nie w związku z obecnością żydowską w mieście naszych praojców – Hebronie” – powiedział Szaron. Przypomniał, że terror islamski liczy już 120 lat.

Podkreślił, że Żydzi są dziś świadkami bezprecedensowej kampanii antysemickiej, jakiej nie było od czasów II wojny światowej i która obecnie przybiera barwy antyizraelskie. W obliczu tego zagrożenia Żydzi winni się zjednoczyć – powiedział premier Izraela. “Gdyby, nie daj Boże, Izrael przestał istnieć, to nikt z was ani tutaj, ani w Ameryce nie będzie mógł żyć tak, jak żyje obecnie” – ostrzegł.

Zachęcał do nauki języka hebrajskiego, Biblii oraz historii narodu żydowskiego i jego duchowego dziedzictwa, co ułatwi emigrację Żydów do Izraela.

Szaron podkreślił, że “Jerozolima, która od trzech tysięcy lat jest jedyną i niepodzielną stolicą naszego narodu i państwa, ze Wzgórzem Świątynnym pośrodku, pozostanie nią na zawsze”.

W spotkaniu z premierem wzięli udział ambasadorowie Izraela w Rosji i Rosji w Izraelu oraz kierownictwo organizacji gmin żydowskich w Rosji, a także członkowie delegacji biznesmenów izraelskich, towarzyszący premierowi.

Na zakończenie spotkania Szaron otrzymał w prezencie z okazji zbliżającego się Nowego Roku żydowskiego szofar – starodawny barani róg (z Białorusi). Podczas tego święta, które w tym roku przypada 18-19 września, Żydzi dmą w róg i modlą się o przyjście Mesjasza

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
16°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
15°C Poniedziałek
dzień
wiecej »