Cudowne uzdrowienie?

Czy zdarzyło się cudowne uzdrowienie przypisywane wstawiennictwu bł. bp. Józefa Sebastiana Pelczara? Specjalny Trybunał powołany przez abp. Józefa Michalika i zaprzysiężony 8 września podczas uroczystej sesji w Przemyślu zbada autentyczność nadzwyczajnej interwencji Bożej. Jeśli potwierdzi nadzwyczajny charakter uzdrowienia, będzie to podstawa do rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego bł. bp. Pelczar

Czy zdarzyło się cudowne uzdrowienie przypisywane wstawiennictwu bł. bp. Józefa Sebastiana Pelczara? Specjalny Trybunał powołany przez abp. Józefa Michalika i zaprzysiężony 8 września podczas uroczystej sesji w Przemyślu zbada autentyczność nadzwyczajnej interwencji Bożej. Jeśli potwierdzi nadzwyczajny charakter uzdrowienia, będzie to podstawa do rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego bł. bp. Pelczara przez watykańską Kongregację ds. Świętych.

Członkowie Trybunału według ustalonego tekstu ślubowali, że podczas procesu nie będą mówić ani czynić niczego, co by sprzeciwiało się prawdzie oraz że wiernie wypełnią powierzone im przez biskupa obowiązki.

Stwierdzenie prawdziwości nadzwyczajnej interwencji Bożej przy uzdrowieniu za przyczyną bł. Józefa Sebastiana Pelczara będzie podstawą do rozpoczęcia starań o zbadanie autentyczności cudu w Rzymie i rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego przez Kongregację ds. Świętych.

Bł. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924) biskup przemyski, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego został beatyfikowany przez Jana Pawła II w czasie IV pielgrzymki papieskiej do Ojczyzny 2 czerwca 1991 roku w Rzeszowie. Jego życiową dewizą były słowa “Abym każdą chwilę życia oddał Tobie, Boże”. Był przede wszystkim człowiekiem modlitwy. Z kontemplacji Boga czerpał moc do pracy apostolskiej. Dał się poznać jako przyjaciel młodzieży, wybitny kaznodzieja, jałmużnik i działacz społeczno-oświatowy. W trosce o najbardziej potrzebujących założył żeńskie zgromadzenie, którego zadaniem jest pełnienie miłosierdzia wobec chorych i opuszczonych, troska o dziewczęta potrzebujące pomocy moralnej i materialnej a także wychowanie dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
20°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
24°C Poniedziałek
noc
wiecej »