USA: Post do końca wojny

![][1]Do postu przynajmniej raz w tygodniu aż do zakończenia wojny w Afganistanie wezwał wszystkich wiernych archidiecezji waszyngtońskiej miejscowy metropolita kard. Theodore McCarrick. Podkreślił, że ten święty obowiązek wyrzeczenia i pokuty „ma na celu wyprosić u Boga przebaczenie dla wszystkich Jego dzieci – zarówno przyjaci [1]: zdjecia/arch/kardynal/tmb/McCarrick-Theodore-Edgar.gif

Do postu przynajmniej raz w tygodniu aż do zakończenia wojny w Afganistanie wezwał wszystkich wiernych archidiecezji waszyngtońskiej miejscowy metropolita kard. Theodore McCarrick. Podkreślił, że ten święty obowiązek wyrzeczenia i pokuty „ma na celu wyprosić u Boga przebaczenie dla wszystkich Jego dzieci – zarówno przyjaciół, jak i wrogów”.

Kardynał poprosił wszystkich katolików, aby w ten sposób wyrazili przed Bogiem swe pragnienie życia w bezpiecznym i sprawiedliwym świecie i błagali Go o taką odmianę, aby „mężczyźni i kobiety na tej Ziemi nie musieli nigdy żyć w strachu i niepewności”.

Metropolita waszyngtoński pozostawił samym wiernym wybór dnia postu, zalecając jednak piątek jako dzień szczególny dla wszystkich chrześcijan, gdyż w tym dniu Jezus Chrystus umarł w mękach za zbawienie ludzkości. Kardynał zwrócił przy tym uwagę, że jest to także dzień święty dla muzułmanów. „Dlatego naturalnym wyborem jest piątek, gdyż w ten sposób podkreślimy nasze wsparcie, szacunek i miłość wobec wyznawców islamu” – zaznaczył kard. McCarrickArcybiskup Waszyngtonu. Podkreślił też, że jednocząc się w piątek z muzułmanami, katolicy pokażą, że nie obciążają całej religii za winy kilku jej wyznawców i że okazują pragnienie doprowadzenia do pokoju na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
3°C Środa
wieczór
2°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
wiecej »