Już od 3 lat nadaje w Białymstoku radio archidiecezjalne należące obecnie do sieci Radia Plus. Inicjatorem powstania rozgłośni był ówczesny metropolita białostocki abp Stanisław Szymecki. Początkowo rozgłośnia nadawała jako Radio Miłosierdzie, godzinny program o życiu lokalnego Kościoła. Od maja 2000 roku nadaje całą dobę jako Radio Plus Białystok.
Już od 3 lat nadaje w Białymstoku radio archidiecezjalne należące obecnie do sieci Radia Plus. Inicjatorem powstania rozgłośni był ówczesny metropolita białostocki abp Stanisław Szymecki.
Początkowo rozgłośnia nadawała jako Radio Miłosierdzie, godzinny program o życiu lokalnego Kościoła. Od maja 2000 roku nadaje całą dobę jako Radio Plus Białystok. "Charakter naszego programu jest określony w koncesji jako religijno-społeczny i chcemy trafić z nim do szerokiego grona słuchaczy" - mówi o ramówce radia ks. Zdzisław Karabowicz, dyrektor radia. Na antenie radia podejmowano różnorodną tematykę - prezentowano m.in. dzieje poszczególnych parafii, ale też nie brakło programów na temat zagadnień nurtujących słuchaczy. Z dużym zainteresowaniem słuchaczy spotkały się audycje z udziałem diecezjalnego egzorcysty nt. opętania przez szatana.
Niemal od początku działania rozgłośni jest emitowany program na temat zagrożenia sektami tworzony przez białostocki Punkt Informacyjny o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Oprócz teologów i kapłanów katolickich do studia zapraszano także wyznawców prawosławia i Związku Muzułmanów w Polsce.
Rozgłośni archidiecezji białostockiej można słuchać na częstotliwości 103,3 MHz UKF przez całą dobę. Studio mieści się w salach "pod wałami" kościoła św. Rocha w Białymstoku. W programie obecnie dominuje informacja, publicystyka, kultura, ewangelizacja oraz muzyka. Zasięg Radia Plus Białystok to około 40 km wokół Białegostoku.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.