Też zaprosił Papieża

Poznański dominikanin o. Jan Góra zaprosił Jana Pawła II do odwiedzenia Lednicy k. Gniezna. Od kilku lat w wigilię Zesłania Ducha Świętego na nocnym czuwaniu gromadzi się tam kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. - Jeżeli Ojciec Święty przyjedzie w tym roku do Polski poświęcić sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, to mam nadzieję, że odwiedzi również Lednicę. Napisałem już w tej sprawie l

Poznański dominikanin o. Jan Góra zaprosił Jana Pawła II do odwiedzenia Lednicy k. Gniezna. Od kilku lat w wigilię Zesłania Ducha Świętego na nocnym czuwaniu gromadzi się tam kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. - Jeżeli Ojciec Święty przyjedzie w tym roku do Polski poświęcić sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, to mam nadzieję, że odwiedzi również Lednicę. Napisałem już w tej sprawie list do Papieża, w którym zaprosiłem go do odwiedzenia najstarszej chrzcielnicy Polski - powiedział KAI o. Góra.

Jego zdaniem, między łagiewnickim sanktuarium, gdzie znajduje się grób kanonizowanej przez Papieża głosicielki Bożego miłosierdzia, św. siostry Faustyny Kowalskiej, a Jeziorem Lednickim - nad brzegami którego Mieszko I miał przyjąć w 966 roku chrzest Polski, istnieją związki duchowe. - Ułożyłem już nawet dwuwiersz na ten temat: "Orędzie Faustyny zakonnicy wypływa z polskiej chrzcielnicy (Lednicy)" - tłumaczy o. Jan.

Zakonnik chciałby, aby Jan Paweł II osobiście wmurował kamień węgielny pod powstające nad Jeziorem Lednickim ośrodek akademicki. Kamień ten stanowi kapitel starożytnej kolumny, którą rok temu za zgodą papieskiego sekretarza, bp. Stanisława Dziwisza o. Góra przywiózł po uprzednim poświęceniu przez Papieża z Watykanu do Poznania.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
-3°C Sobota
rano
0°C Sobota
dzień
0°C Sobota
wieczór
-2°C Niedziela
noc
wiecej »