Głównym przesłaniem papieskiej pielgrzymki do Polski będzie Boże Miłosierdzie – zapowiada ks. Renato Boccardo przybyły z Rzymu aby omawiać z Episkopatem i władzami sierpniową pielgrzymkę. "Ojciec Święty przybywając do Łagiewnik, które są centralnym punktem jego pielgrzymki - będzie miał okazję dać osobiste świadectwo swej czci dla Miłosierdzia Bożego, co zresztą jest dlań bardzo ważne od lat" – od
Głównym przesłaniem papieskiej pielgrzymki do Polski będzie Boże Miłosierdzie – zapowiada ks. Renato Boccardo przybyły z Rzymu aby omawiać z Episkopatem i władzami sierpniową pielgrzymkę. "Ojciec Święty przybywając do Łagiewnik, które są centralnym punktem jego pielgrzymki - będzie miał okazję dać osobiste świadectwo swej czci dla Miłosierdzia Bożego, co zresztą jest dlań bardzo ważne od lat" – odpowiada prałat Boccardo zapytany przez KAI o główne przesłanie tegorocznej wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie.
"Jan Paweł II prawdopodobnie wezwie współczesny świat - który dąży do samounicestwienia i jest pogrążony w nienawiści, lęku, walce i śmierci - do poddania się Bożemu miłosierdziu - powiedział prałat Boccardo. - Ukaże je jako źródło nowej nadziei w tym szczególnym momencie historii, na progu trzeciego tysiąclecia, jak również jako fundament cywilizacji miłości".
"Przedstawienie dzisiejszemu człowiekowi znaczenia miłosierdzia, które jest odbiciem Bożej miłości, ma także fundamentalne znaczenie dla tworzenia kultury życia" - dodał organizator papieskich pielgrzymek.
Na zakończenie podkreślił z mocą, że Jan Paweł II swoją wizytę w Polsce wykorzysta z pewnością jako okazję do wygłoszenia apelu o Miłosierdziu Bożym, jako najpilniejszego przesłania do całego świata w tej niebezpiecznej sytuacji, w jakiej się on dziś znajduje.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.