To nieetyczne

![][1]Jako "nieetyczne" określił biskup tarnowski Wiktor Skworc akcje wysypywania zbożna, przeprowadzane przez Samoobronę. Mówił o tym 16 czerwca w Starym Sączu. Przewodniczył tam Mszy św. w 3. rocznicę wizyty Jana Pawła II i kanonizacji bł. Kingi. Bp Skworc przypomniał rządzącym, że nie mogą zapominać, iż główną ich troską powin [1]: zdjecia/skworc1.gif (bp Wiktor Skworc)

Jako "nieetyczne" określił biskup tarnowski Wiktor Skworc akcje wysypywania zbożna, przeprowadzane przez Samoobronę. Mówił o tym 16 czerwca w Starym Sączu. Przewodniczył tam Mszy św. w 3. rocznicę wizyty Jana Pawła II i kanonizacji bł. Kingi.

Bp Skworc przypomniał rządzącym, że nie mogą zapominać, iż główną ich troską powinno być wspólne dobro. - W imię dobra wspólnego powinniśmy odrzucać tych, którzy anarchizują życie społeczne oraz stosują dosłownie i w przenośni nieparlamentarne środki, by osiągnąć zamierzone, grupowe czy osobiste cele - powiedział.

Podkreślił, że trzeba podnosić kruszynę chleba, podnosić ziarna, także te, które wyprodukował rolnik w ościennym kraju. - Nie godzi się więc wysypywać z wagonów i deptać ziarna! To jest owoc ziemi i pracy rąk ludzkich! - wołał bp Skworc. Dodał, że - chociaż można rozumieć okoliczności prowokujące do takich aktów, niespójną politykę państwa wobec rolnictwa i rolników, to trzeba przypomnieć elementarną zasadę moralną, że cel nie uświęca środków.

Biskup przypomniał, że te nieetyczne działania pokazywane w telewizji zbiegły się ze szczytem obrad organizacji FAO, zajmującej się sprawą głodu na świecie. Zaznaczył, że chleba, pracy i elementarnego poczucia bezpieczeństwa społecznego powinno wystarczyć dla wszystkich.

Bp Skworc zachęcił też wiernych, aby "przypatrywali się" tym, którzy wystartują w jesiennych wyborach samorządowych. - Udzielajcie poparcia wyłącznie tym, którzy w oparciu o Boże Przykazania i Ewangelię troszczą się o wspólne dobro - apelował.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
10°C Wtorek
dzień
10°C Wtorek
wieczór
11°C Środa
noc
11°C Środa
rano
wiecej »