![][1]Stolica Apostolska zaaprobowała statut Drogi Neokatechumenalnej, działającego od blisko czterdziestu lat jednego z bardziej popularnych ruchów w Kościele katolickim. Odpowiedni dekret w tej sprawie wydała 28 czerwca Papieska Rada ds. Świeckich. Z rąk przewodniczącego Rady, kard [1]: zdjecia/arguello1.jpg (Francisco (Kiko) Arguello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej)
Stolica Apostolska zaaprobowała statut Drogi Neokatechumenalnej, działającego od blisko czterdziestu lat jednego z bardziej popularnych ruchów w Kościele katolickim. Odpowiedni dekret w tej sprawie wydała 28 czerwca Papieska Rada ds. Świeckich. Z rąk przewodniczącego Rady, kardynała Jamesa Stafforda, dekret przyjął inicjator ruchu Francisco (Kiko) Arguello, któremu towarzyszyła grupa czterdziestu katechetów oraz ks. Mario Pezzi.
Jak poinformowano w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, o zatwierdzenie statutu Drogi Neokatechumenalnej prosiło Papieża wielu biskupów z całego świata.
Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej wspólnota założona w 1964 r. w Hiszpanii otrzymała strukturę prawną w lonie Kościoła katolickiego. Droga Neokatechumenalna obecna jest w ponad 100 krajach świata i liczy ponad 15 tysięcy wspólnot. W Polsce działa w 35 diecezjach i liczy ok. 800 wspólnot.
Jak twierdzą jej założyciele, wspólnoty neokatechumenalne, w duchu II Soboru Watykańskiego starają się pomóc wiernym w ponownym odkryciu sakramentu chrztu świętego. Angażują się między innymi w przygotowanie dorosłych do przystąpienia do wspólnoty Kościoła.
Z okazji zatwierdzenia statutu wspólnoty neokatechumenalnej kard. Stafford będzie sprawował uroczystą Eucharystię 30 czerwca w centrum tego ruchu w Porto San Giorgio naad Adriatykiem.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.