![][1]Stolica Apostolska zaaprobowała statut Drogi Neokatechumenalnej, działającego od blisko czterdziestu lat jednego z bardziej popularnych ruchów w Kościele katolickim. Odpowiedni dekret w tej sprawie wydała 28 czerwca Papieska Rada ds. Świeckich. Z rąk przewodniczącego Rady, kard [1]: zdjecia/arguello1.jpg (Francisco (Kiko) Arguello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej)
Stolica Apostolska zaaprobowała statut Drogi Neokatechumenalnej, działającego od blisko czterdziestu lat jednego z bardziej popularnych ruchów w Kościele katolickim. Odpowiedni dekret w tej sprawie wydała 28 czerwca Papieska Rada ds. Świeckich. Z rąk przewodniczącego Rady, kardynała Jamesa Stafforda, dekret przyjął inicjator ruchu Francisco (Kiko) Arguello, któremu towarzyszyła grupa czterdziestu katechetów oraz ks. Mario Pezzi.
Jak poinformowano w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, o zatwierdzenie statutu Drogi Neokatechumenalnej prosiło Papieża wielu biskupów z całego świata.
Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej wspólnota założona w 1964 r. w Hiszpanii otrzymała strukturę prawną w lonie Kościoła katolickiego. Droga Neokatechumenalna obecna jest w ponad 100 krajach świata i liczy ponad 15 tysięcy wspólnot. W Polsce działa w 35 diecezjach i liczy ok. 800 wspólnot.
Jak twierdzą jej założyciele, wspólnoty neokatechumenalne, w duchu II Soboru Watykańskiego starają się pomóc wiernym w ponownym odkryciu sakramentu chrztu świętego. Angażują się między innymi w przygotowanie dorosłych do przystąpienia do wspólnoty Kościoła.
Z okazji zatwierdzenia statutu wspólnoty neokatechumenalnej kard. Stafford będzie sprawował uroczystą Eucharystię 30 czerwca w centrum tego ruchu w Porto San Giorgio naad Adriatykiem.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.