Kamerun: biskupi przypominają o prawie naturalnym

Biskupi skrytykowali działalność organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja związków homoseksualnych.

„Kościół uczy, że tożsamość kobiety i mężczyzny jest święta. Zostali oni stworzeni na obraz Boga. Naturalnie różnią się od siebie, a ta różnica jest podstawą małżeństwa” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez episkopat Kamerunu na zakończenie swego dorocznego seminarium, podczas którego dyskutowano ogłównych problemach społecznych.

Biskupi wyrazili ubolewanie z powodu wzrostu liczby ofiar kazirodztwa i nadużyć wobec nieletnich w Kamerunie. Zdecydowanie potępili przemoc wynikającą z permisywnej mentalności dominującej ciągle w wielu lokalnych społecznościach.

Hierarchowie rozmawiali m.in. o problemach wynikających z aktywności organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja tzw. małżeństw homoseksualnych czy możliwość adopcji przez nie dzieci. Podkreślili, że obecna ostatnio w przestrzeni publicznej promocja homoseksualizmu godzi w afrykańską kulturę, fałszuje antropologię, a także uderza w małżeństwo i rodzinę jako fundament kameruńskiego społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  dzień
  3°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  wiecej »