Biskupi skrytykowali działalność organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja związków homoseksualnych.
„Kościół uczy, że tożsamość kobiety i mężczyzny jest święta. Zostali oni stworzeni na obraz Boga. Naturalnie różnią się od siebie, a ta różnica jest podstawą małżeństwa” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez episkopat Kamerunu na zakończenie swego dorocznego seminarium, podczas którego dyskutowano ogłównych problemach społecznych.
Biskupi wyrazili ubolewanie z powodu wzrostu liczby ofiar kazirodztwa i nadużyć wobec nieletnich w Kamerunie. Zdecydowanie potępili przemoc wynikającą z permisywnej mentalności dominującej ciągle w wielu lokalnych społecznościach.
Hierarchowie rozmawiali m.in. o problemach wynikających z aktywności organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja tzw. małżeństw homoseksualnych czy możliwość adopcji przez nie dzieci. Podkreślili, że obecna ostatnio w przestrzeni publicznej promocja homoseksualizmu godzi w afrykańską kulturę, fałszuje antropologię, a także uderza w małżeństwo i rodzinę jako fundament kameruńskiego społeczeństwa.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.