Siedmiogodzinny Szalom oraz...

Trwający siedem godzin koncert Szalom na Szerokiej zwieńczy cykl ok. 200 wydarzeń 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który rozpoczyna się w Krakowie. Przez najbliższe 10 dni zaprezentuje się 154 artystów z 10 krajów świata, m.in. z Meksyku i Australii.

Finałowy koncert Szalom na Szerokiej odbędzie się on 6 lipca. Publiczność posłucha muzyki żydowskiej z całego świata. Wśród wykonawców będą m.in.: formacja Zion 80 złożona z 10 muzyków nowojorskiej sceny awangardowej, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Izraelu Boom Pam i Kutiman, amerykańsko-meksykańska formacja DeLeon łącząca rock z tradycyjną muzyką sefardyjską, grupa popowo-hardrockowa Yiddish Princess z USA, izraelski duet Radio Trip złożony z dwóch DJ-ów - Uri Wertheima i Ofera Tala.

Tegoroczny festiwal jest - jak mówią organizatorzy - nowoczesny i odmieniony, ekscytujący, awangardowy i tradycyjny zarazem. Oprócz koncertów mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach, wystawach i happeningów organizowanych przez Centrum Społeczności Żydowskiej, Żydowskie Muzeum Galicja i innych.

W tym roku ok. 200 festiwalowych wydarzeń zostało podzielonych na sześć bloków tematycznych: Classic, Off, Art, Idee, Kids oraz program imprez towarzyszących, czyli &Co. Taki podział ma uczestnikom "ułatwić dokonanie wyboru, ale jednocześnie ma zmusić do zweryfikowania sądów o kulturze żydowskiej - szczególnie tam, gdzie elementy tradycyjne wchodzą w szaleńczą fuzję z elementami bardzo awangardowymi".

"Classic jest dla tych, którzy chcą poznać wielowiekową tradycję w +najczystszej postaci+, Off dla chcących przekraczać granice muzyczne, etniczne i religijne, Art - dla tych, którzy wolą odkrywać świat przy pomocy zmysłów, Idee - służy dyskusjom, odkrywaniu i uczeniu się, Kids to kącik dla dzieci, a &Co to wypowiedzi naszych przyjaciół" - opisali organizatorzy poszczególne części imprezy.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Festiwalu Kultury Żydowskiej we współpracy z województwem małopolskim. Przedsięwzięcie współfinansuje m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »