Aborcja z werwą - reakcja Orlenu

Orlen nie odwołuje lekarza, kierującego kliniką, w której zabijane są dzieci nienarodzone, z jury sponsorowanego przez siebie plebiscytu.

Obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do życia zwrócili uwagę zarządu Orlenu, że prof. Mirosław Wielgoś, nominowany przez tę firmę do jury plebiscytu „Polacy z werwą”, kieruje kliniką ginekologiczno-położniczą Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, gdzie dokonuje się aborcji dzieci, podejrzanych o ciężką chorobę lub niepełnosprawność. Zapowiedzieli zorganizowanie bojkotu konsumenckiego, jeśli firma nie zrezygnuje z obecności prof. Wielgosia w jury plebiscytu.

Orlen podtrzymał swe dotychczasowe stanowisko. W liście przesłanym Fundacji stwierdził, że „jedynym kryterium wyboru członków jury jest ich wiedza i dorobek naukowy”. „Najważniejszym kryterium naszych działań jest zawsze zgodność z obowiązującym prawem i tego wymagamy nie tylko od naszych pracowników, ale także od wszystkich współpracowników, partnerów biznesowych i kontrahentów” - głosi pismo podpisane przez zastępcę dyrektora biura prawnego Orlenu Jacka Kosuniaka. W tym samym liście pisze on, że „upowszechnianie nieprawdziwych opinii nt. PKN Orlen lub Zarządu Spółki, które będą naruszać dobre imię lub renomę Koncernu spotka się ze zdecydowaną reakcją prawną”.

Odpowiadając na cytowane pismo, Fundacja napisała:

„1. Mirosław Wielgoś, jest kierownikiem kliniki ginekologiczno-położniczej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. W klinice tej dokonuje się aborcji (czyli zabójstwa w łonie matki) dzieci podejrzanych o niepełnosprawność, a M. Wielgoś odpowiada za ten proceder.

2. Mirosław Wielgoś został nominowany przez PKN Orlen na członka jury konkursu ‘Polacy z Werwą’.

Zaangażowanie M. Wielgosia w dokonywanie aborcji jest powszechnie znane, zatem nominacja na członka jury świadczy o tym, że PKN ORLEN nie ma nic przeciwko aborcyjnej działalności M. Wielgosia.

Nie zamierzamy ‘upowszechniać nieprawdziwych opinii na temat PKN ORLEN’. Podajemy i zamierzamy podawać wyłącznie prawdziwe informacje. Uhonorowanie Mirosława Wielgosia wskazuje na to, że PKN ORLEN popiera prawo do zabijania dzieci niepełnosprawnych w łonach matek.

Jeśli jest inaczej, jeśli PKN ORLEN opowiada się za bezwarunkowym prawem do życia wszystkich dzieci, również dzieci niepełnosprawnych, prosimy o wyraźną deklarację w tej sprawie i odwołanie ze składu jury p. Wielgosia. Jeśli wyraźnej deklaracji potępiającej zabijanie dzieci niepełnosprawnych nie otrzymamy, podejmiemy szeroką akcję informującą zainteresowanych o stosunku PKN ORLEN do aborcji dzieci niepełnosprawnych” - napisała Aleksandra Musiał z zarządu Fundacji.

Nasza sonda: Jak oceniasz zaproszenie do jury plebiscytu sponsorowanego przez Orlen szefa kliniki, w której dokonywane są aborcje?

«« | « | 1 | » | »»
 • Unknown
  19.08.2013 16:04
  "gdzie dokonuje się aborcji dzieci, podejrzanych o ciężką chorobę lub niepełnosprawność."

  ludzie, wolicie skazywać ludzi na cierpienie, kiedy jeszcze nie są ludźmi tylko zarodkami, jak ślimaki
 • Antony
  19.08.2013 16:27
  Do tej pory w większości tankowałem na orlenie, ale odtąd zmieniam "partnera biznesowego"... na pewno nie będzie to już ta stacja: )
 • xxx
  19.08.2013 17:08
  "Uhonorowanie Mirosława Wielgosia wskazuje na to, że PKN ORLEN popiera prawo do zabijania dzieci niepełnosprawnych w łonach matek."

  Nie, nie wskazuje - tak tylko rozumieją to autorzy listu. Jedno ma się nijak do drugiego.

  Tak rozumując można napisać, że każdy kto kupuje paliwo na Orlenie popiera aborcję... i te warunki: "Jeśli jest inaczej, jeśli PKN ORLEN opowiada się za bezwarunkowym prawem do życia wszystkich dzieci, również dzieci niepełnosprawnych, prosimy o wyraźną deklarację w tej sprawie i odwołanie ze składu jury p. Wielgosia."

  Pomieszanie z poplątaniem. Ludzie zacznijcie w końcu myśleć i robić coś pożytecznego a nie szczujcie jednych na drugich.
 • matka
  19.08.2013 18:02
  Owszem aborcja nie powinna miec miejsca .. Tylko jest druga strona tego medalu . Kiedy takie chore dziecko a wlasciwie czlowiek zostaje sam bez rodzicow bez opieki godnej czlowiekowi . Loduje w zakladzie opieki dla niepelno sprawnych waszerowane lekami zeby sie nie odzywal , bite i popychane jak narobi pod siebie . I nie ma zadnej milosci bo nie ms komu go kochac .To ciezka sprawa i nikt nie jest w stanie logicznie tego wytlumaczyc .Nikt
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  3°C Środa
  rano
  8°C Środa
  dzień
  9°C Środa
  wieczór
  7°C Czwartek
  noc
  wiecej »