Koronacja w Ożarowie

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się uroczysta koronacja łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie. Dzień 2 września 2007 roku przejdzie do historii nie tylko tego miasta, ale i diecezji sandomierskiej, jako początek swoistego cudu.

Bóg zechciał, aby czcić Matkę Jezusa jako Królową Rodzin właśnie w tym miejscu, na ożarowskim wzgórzu różańcowym. Ponad 15 tysięcy wiernych, zarówno z Ożarowa, jak i ze wszystkich dekanatów diecezji sandomierskiej, przybyło tutaj przed południem, aby wielbić Najświętszą Maryję w ożarowskim znaku. Pielgrzymi zaczęli zajmować miejsca w sektorach na Placu Koronacyjnym już od godziny 10:00. Ruch, charakterystyczny dla wielkich polskich sanktuariów, wyczuwalny był na każdym niemal kroku. Na początku Placu Koronacyjnego ustawiono stragany, w których wierni mogli kupić zarówno prasę katolicką, która szeroko informowała o przygotowaniach do tego wydarzenia, jak również obrazy z wizerunkiem ożarowskiej Pani, różańce, broszurki, książeczki do nabożeństwa i różnego rodzaju pamiątki związane z tym historycznym dniem 2 września. Mszy Świętej koronacyjnej obrazu Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin, która rozpoczęła się o godzinie 12:30, przewodniczył bp Andrzej Dzięga. W koncelebrze uczestniczyło ponadto siedmiu biskupów (w tym biskupi pomocniczy sandomierscy) i 110 kapłanów, m.in. o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja oraz ks. Marek Gancarczyk, red. naczelny „Gościa Niedzielnego” z Katowic. Pasterz diecezji sandomierskiej uroczyście celebrował nałożenie koron na obraz Madonny z Dzieciątkiem Jezus. Towarzyszył mu w tum akcie ks. kustosz Stanisław Szczerek. Homilię natomiast wygłosił bp Stefan Siczek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Po Eucharystii refleksją z wiernymi podzielił się bp Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Wskazał on na różnego rodzaju zagrożenia związane z laicyzacją, jakie czyhają na współczesną rodzinę. Szczególnie dzieci podatne są na wpływ sekularyzacji, promowanej permanentnie przez środki masowego przekazu. W tej sytuacji rozlicznych zagrożeń, Maryja, Matka Jezusa stanowi dla wszystkich ratunek i pomoc. Jest oparciem dla rodzin i światłem dla grzeszników. Wszyscy powinniśmy powierzyć Jej matczynej opiece nasze codzienne sprawy i przede wszystkim zawierzyć swoje rodziny. Bp Andrzej Dzięga wielokrotnie podkreślał, że wydarzenie koronacji MB Różańcowej w Ożarowie to dopiero początek czegoś wielkiego. Chodzi tu o rozwój kultu oraz sanktuarium, które będzie służyło wszystkim rodzinom z terenu diecezji sandomierskiej a z czasem z całej Polski.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  13°C Piątek
  rano
  16°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  wiecej »