MGN nominowany do nagrody TOTUS

Redaktor Maciej Iłowiecki, hospicjum w Białymstoku, redakcja "Małego Gościa Niedzielnego", Radio Warszawa - to nominowani do tegorocznej edycji nagrody TOTUS, które zostaną wręczone 12 października w Warszawie.

Kapituła tegorocznej edycji nagrody TOTUS wyłoniła następujących kandydatów:

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”:

Zofia Posmysz-Piasecka - pisarka i autorka scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych i widowisk Teatru TV, reporterka i redaktorka radiowa, która zdobyła rozgłos książkami o tematyce łagrowej, m.in. "Pasażerką", na motywach którego powstał film oraz opera w Teatrze Wielkim.

Ks. Stanisław Tabiś - inicjator Komitetu Budowy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich, w diecezji tarnowskiej. Sanktuarium budowano 6 lat.

Maciej Tadeusz Iłowiecki - dziennikarz, publicysta i autor kilkunastu książek, głównie w tematyce medioznawstwa, ekspert do spraw mediów, uczestnik rozmów Okrągłego Stołu ze strony "Solidarności", były prezes zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów.

W kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”:

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach - za wszechstronną opiekę edukacyjno-wychowawczą, rehabilitacyjną, socjalną oraz religijną nad dziećmi ociemniałymi. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi ściśle współpracuje ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża a w swoich działaniach kieruje się zasadami nauki społecznej Kościoła.

Stowarzyszeniu Lekarze Nadziei - za udzielanie medycznej pomocy i wsparcie ludziom, szczególnie potrzebującym, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Lekarze ze stowarzyszenie przyjmują pacjentów w przychodniach dla ludzi bezdomnych i ubogich oraz migrantów, gdzie prowadzą badania lekarskie, profilaktykę uzależnień i drobne zabiegi chirurgiczne.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Białymstoku - za fachową pomoc w ostatnim okresie choroby nowotworowej chorym przebywającym w domu oraz ich rodzinom oraz wypożyczanie sprzętu poprawiającego komfort życia chorym. Nadrzędnym celem ZOZ Hospicjum Domowe jest łagodzenie przykrych objawów somatycznych u podopiecznych, pomoc w sferze duchowej i socjalnej.

W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”:

Ks. dr Robert Skrzypczak, absolwent psychologii klinicznej i doktor teologii dogmatycznej - za pracę duszpasterza akademickiego i publicystykę. Wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie jest autorem kilku książek i blogerem.

Janusz Poniewierski - za publicystykę katolicką i książki poświęcone dziełu Jana Pawła II. W ostatnich latach prezes krakowskiego Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

O. Maciej Zięba OP - dominikanin, teolog, publicysta, członek m.in. Rady Społecznej Episkopatu Polski, Rady Programowej Polsko-Rosyjskiego Forum Dialogu Obywatelskiego czy Rady Programowej Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Współzałożyciel Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie.

Fundacja Szlaki Papieskie - za przypominanie wędrówek najpierw Karola Wojtyły, później Jana Pawła II.

Nominowani do nagrody „TOTUS medialny dla upamiętniania Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”:

„Mały Gość Niedzielny” - miesięcznik o tematyce religijnej dla dzieci i młodzieży. Powstał jako gałąź Gościa Niedzielnego. W każdym numerze pisma istnieje dodatkowo dział edukacyjny oraz mały prezent.

Radio Warszawa. Katolickie radio diecezji warszawsko-praskiej za zwrócenie uwagi na wartości w życiu, społeczność i tożsamość regionalną. Oferuje audycje ewangelizacyjne, publicystyczne, społeczno-kulturalne i edukacyjne przeplecione muzyką chrześcijańską.

Redakcja tygodnika „Idziemy”, którego wydawcą jest Wydawnictwo Diecezji Warszawsko-Praskiej - za zajmowanie się osobami, "którym bliski jest świat wartości głoszonych przez Jana Pawła II".

Kwartalnik Fronda - za odwoływanie się do nauki Kościoła katolickiego, szczególnie encyklik Jana Pawła II oraz to, co napisane jest na ich stronie: „Bez obaw podejmuje tematy kontrowersyjne, bez kupieckiej kalkulacji wspiera te niemodne”.

Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich działające w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski za działalność ewangelizacyjną poprzez ruch wydawniczy, kształtowanie katolickiego środowiska wydawniczego oraz umacnianie współpracy między wydawcami katolickimi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
13°C Piątek
dzień
14°C Piątek
wieczór
9°C Sobota
noc
5°C Sobota
rano
wiecej »