Abp Nowak: Opowiadamy się za życiem i odrzucamy kulturę śmierci

O świętości ludzkiego życia i konieczności jego obrony mówił abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski, który przewodniczył Mszy św. 31 marca w archikatedrze św. Rodziny w Częstochowie, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. „Opowiadamy się za życiem i odrzucamy kulturę śmierci" - podkreślał hierarcha.

We Mszy św. udział wzięli obrońcy życia, członkowie ruchów i stowarzyszeń prorodzinnych, członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Akcji Katolickiej, studenci i pracownicy Studium Życia Rodzinnego i Poradnictwa Rodzinnego z terenu archidiecezji częstochowskiej oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego. „Świat dzisiejszy jawi się nam w zakamuflowanej formie czegoś, co jest zamiast wiary, zamiast Boga Wcielonego. Ludziom ofiaruje się pseudo-wartości. Ten świat reprezentuje Antychrysta. Świat dzisiejszy objawia się nam tzw. „dobrym humanitaryzmem” - mówił abp Nowak. „Człowieka tak często chce się zniszczyć przez aborcję, eutanazję. W dzisiejszej wizji świata życie ludzkie nie jest właściwie widziane” - ubolewał hierarcha. „Opowiadamy się za życiem i odrzucamy kulturę śmierci. Aborcję odrzucamy kategorycznie. Potępiamy eutanazję. Opowiadamy się za walką w obronie życia. Wbrew temu światu my klękamy dzisiaj przed tajemnicą Słowa Wcielonego- wołał abp St. Nowak. W czasie Mszy św. nastąpiło złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ogólnopolski Ruch Krzewienia Duchowej Adopcji powołano na początku 1994 roku, pod patronatem Przeora Jasnej Góry. 25 i 26 marca 1994 roku na Jasnej Górze w Częstochowie odbyła się promocja Duchowej Adopcji i pierwsze przyrzeczenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Duchowa Adopcja jest ślubem, którego treścią jest zobowiązanie modlitewne i moralne podjęte przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki którego imię znane jest jedynie Bogu. Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy i obejmująca specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną z tajemnic Różańca, a także dobrowolnie podjęte inne praktyki religijne, jak np. post, czy też wspieranie dzieł charytatywnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »