Australia: Internetowy list biskupów o... internecie

Podchodźmy do internetu z wiarą, entuzjazmem i mądrością, gdyż jako chrześcijanie żyjemy w erze cybernetycznej - zachęcili wiernych biskupi Australii.

Tamtejszy episkopat wydał list pasterski o bezpieczeństwie w internecie. Prezentowany on jest również w sieci. Na popularnym portalu YouTube zamieszczono przesłanie bp. Petera Williama Inghama. „Nie jest tajemnicą, że dzieci i młodzież więcej wiedzą o internecie niż ich rodzice, dziadkowie, czy z pewnością niektórzy biskupi – stwierdził w spocie prezentującym list bp Ingham. – Nawet ci z nas, którzy nie znają wszystkich jego tajników, wiedzą, że sieć – w taki czy inny sposób – odgrywa kluczową rolę w życiu każdego. Internet jest po to, byśmy wszyscy z niego korzystali. Róbmy to roztropnie i bezpiecznie. Unikajmy tego, co rani ludzką godność, co uwłacza godności innych”. Australijscy biskupi zwracają uwagę, że internet oferuje rozległą wiedzę, ale nie uczy wartości. Sygnalizują kilka niebezpieczeństw, które sieć niesie dzieciom, takie jak możliwość brutalnego wykorzystania przez obcych, zastraszania, kradzieży internetowych. Proponują też kilka środków zaradczych. Rodzice winni wiedzieć, na jakie strony dzieci wchodzą. Lepiej, by domowy komputer stał w miejscu publicznym, a nie w pokoju dziecka. Pomocne może być też ograniczenie czasu przed monitorem czy założenie rodzinnego filtra. Wskazane jest także rozmawianie z dziećmi na ten temat, a nawet wspólne surfowanie. Episkopat Australii poparł też starania tamtejszego rządu, który chce wymóc na dostawcach internetu założenie filtrów blokujących niepożądane treści.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  wiecej »