Indie: „Godzina duchowości" w szkołach katolickich

Zamierzamy sformułować nowe podstawy uczenia duchowości w naszych szkołach - zapowiedziała przewodnicząca Ogólnoindyjskiego Związku Szkół Katolickich.

Jedną z propozycji jest „godzina poświęcona duchowości”, która dotyczyłaby większego poznania szeroko rozumianej duchowości, także indyjskiej. – Pomogłoby to w wychowaniu do poszanowania innych religii, a z drugiej strony obroniłoby nas przed zarzutem, że jesteśmy zainteresowani tylko propagandą chrześcijaństwa – powiedziała s. Ann Teresa w rozmowie z agencją UCAN. „Formacja duchowa w szkołach i w życiu” będzie tematem tegorocznego zjazdu nauczycieli katolickich, który odbędzie się w dniach 17-20 października w Bhopal. Należąca do zgromadzenia betanek przewodnicząca podkreśliła, że Związek trzyma się wskazówek Konferencji Episkopatu Indii, dotyczących programu nauczania i przyjmowania uczniów do szkół katolickich, które w tym kraju cieszą się dużym prestiżem. – Chcemy dać świadectwo wartościom chrześcijańskim, które wpłynęły i dalej wpływają na miliony Hindusów, nie tylko przez wysoki standard nauczania naszych szkół, ale właśnie przez świadczenie w życiu o tych wartościach. Do tego chcemy przygotować naszych uczniów – zadeklarowała s. Ann Teresa. Mówiąc o problemach szkół katolickich, przewodnicząca Związku zauważyła, że istnieje tendencja w niektórych stanach, zwłaszcza w Karnatace, na południu kraju, do „wtrącania się władz w wewnętrzne sprawy szkół”. Wyraża się ona zwłaszcza w wysyłaniu nauczycieli do pracy w szkołach katolickich przez państwowe kuratoria oświaty.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  wiecej »