Indie: Zbyt słaba obrona chrześcijan

Kolejnych troje chrześcijan zamordowano w Indiach, dwunastu innych zostało ciężko rannych. Praktycznie codziennie dochodzą wieści o kolejnych ofiarach antychrześcijańskiej rewolty, która z Orisy rozprzestrzeniła się na co najmniej sześć indyjskich stanów.

Tymczasem świat nie robi nic w obronie prześladowanych. Wielkie nadzieje były wiązane z trwającym w Brukseli szczytem Unia Europejska-Indie. Jednak sprawa pogromu chrześcijan została na nim zmarginalizowana. Padły wprawdzie słowa potępienia, ale nie pociągnęły one za sobą żadnych restrykcji wobec władz, które nie robią nic, by powstrzymać hinduistycznych fundamentalistów. Z Indii tymczasem docierają coraz bardziej niepokojące informacje. Wyznawcy Chrystusa są siłą zmuszani do wyrzeczenia się wiary i powrotu „do jedynej prawdziwej religii” – hinduizmu. Pragnący zachować anonimowość ksiądz z dystryktu Kandhamal podkreśla, że ci, którzy odmawiają, są poddawani torturom. Znakiem „nawrócenia” jest natomiast udział konwertytów w podpalaniu domów chrześcijan i niszczeniu ich świątyń. Duchowny podkreśla, że „przemocy dokonuje się w biały dzień na oczach policji”. Za indyjskimi chrześcijanami ujęli się natomiast biskupi Azji. We wspólnym dokumencie apelują oni do władz federalnych Indii o ukrócenie szerzącej się przemocy i ukaranie winnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »