15 tys internautów odwiedziło synodalny blog arcybiskupa Gądeckiego

Aż 15 tys. internautów śledziło przez trzy tygodnie blog abpa Stanisława Gądeckiego, na którym relacjonował obrady Synodu Biskupów poświęconego przybliżeniu Biblii katolikom.

Uczestniczący w Synodzie jako delegat Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki rozpoczął pisanie bloga 5 października, zamieszczając opis inaugurującej obrady Mszy św., którą Benedykt XVI odprawił w bazylice św. Pawła Za Murami. Przez kolejne trzy tygodnie, dzień pod dniu, metropolita poznański na stronie: www.archpoznan.pl/blog opisywał przebieg obrad synodalnych, dzieląc się z internautami najważniejszymi problemami, o których dyskutowali w watykańskiej Auli Pawła VI biskupi z całego świata. Blog kończą słowa Papieża z ostatniej niedzieli skierowane podczas modlitwy Anioł Pański do wiernych z archidiecezji poznańskiej obecnych w Rzymie z dziękczynną pielgrzymką z okazji 1040. rocznicy przybycia do Poznania biskupa Jordana, który – jak podkreślił Benedykt XVI – „zapoczątkował struktury kościelne na ziemiach polskich”. „Niech duch wiary, którą wówczas zaszczepił w ludzkich sercach, przenika życie współczesnej Polski” – dodał Benedykt XVI w przemówieniu wygłoszonym do zgromadzonych na Placu św. Piotra wiernych z różnych krajów świata. „Stanowi to dla nas najbardziej ujmujące zakończenie Synodu. Słowo Boże to najstarsze przesłanie skierowane do narodu polskiego na naszych ziemiach, począwszy od Poznania” – skomentował słowa Ojca Świętego abp Gądecki, następca biskupa Jordana na stolicy biskupiej w stolicy Wielkopolski. Blog abpa Gądeckiego liczy ponad 130 tys. znaków, czyli kilkadziesiąt stron maszynopisu. Spośród 15 tys. internautów, którzy śledzili synodalny blog, część zamieszczała na nim swoje komentarze. Przebieg Synodu metropolita relacjonował też codziennie na falach Radia Emaus, katolickiej rozgłośni archidiecezji poznańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »