Papież o dialogu kultur i religii w Egipcie

Sprawę dialogu kultur i religii poruszył Papież przyjmując nową ambasador Egiptu przy Stolicy Apostolskiej. Aly Hamada Mekhemar złożyła 6 listopada listy uwierzytelniające.

Benedykt XVI zwrócił uwagę, że reprezentowany przez nią kraj jest od tysiącleci miejscem spotkania ludów, kultur i religii. Ma dobre relacje ze Stolicą Apostolską, z którą już od ponad 60 lat utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Ojciec Święty wyraził uznanie dla pokojowych wysiłków Egiptu, który znany jest też jako ziemia gościnna dla licznych uchodźców – tak muzułmańskich, jak chrześcijańskich. Życzył, by ta szlachetna tradycja została podtrzymana. Papież podkreślił, że religie mogą być czynnikiem pokoju, ale niestety bywają źle rozumiane i używa się ich, by szerzyć przemoc i śmierć. Stąd ważny jest dialogu między religiami. Od dziesiątek lat odbywają się doroczne spotkania między Stałym Komitetem Dialogu z Religiami Monoteistycznymi kairskiego uniwersytetu muzułmańskiego Al Azhar a Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego. Miejscem spotkań międzyreligijnych są też ośrodki naukowe prowadzone w Egipcie przez dominikanów i franciszkanów. Benedykt XVI podkreślił wkład niewielkiej egipskiej wspólnoty katolickiej w oświatę, służbę zdrowia i dzieła charytatywne. Przypominając licznie przybywających do Egiptu katolickich turystów, wyraził nowej ambasador nadzieję, że w ośrodkach przez nich odwiedzanych powstaną odpowiednie miejsca kultu, by mogli praktykować swą religię.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »