Tarnów: Wielkanocne Dzieło Caritas

Prawie 40 tysięcy baranków z cukru przygotowała tarnowska Caritas w ramach wielkanocnej akcji charytatywnej. Wierni będą mogli także nabywać świece paschalne. Caritas zamówiła 41 tys. sztuk. Całe rodziny zaproszone są natomiast do wspierania potrzebujących w ramach jałmużny wielkopostnej.

Baranki i świece paschalne będą ozdobą świątecznego stołu, ale są także symbolem pomocy osobom chorym. Pieniądze, jakie uda się uzyskać z akcji przeznaczone są właśnie na taki cel. - Ludzie proszą nas o zakup leków, sprzętu medycznego, oraz o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. W ubiegłym roku otrzymaliśmy prawie 80 próśb związanych z leczeniem – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor diecezjalnej Caritas. Tak jak w roku ubiegłym przeznaczając 5 zł, będzie można w parafii otrzymać baranka albo świecę. Połowa ofiar pozostanie w parafiach, a druga część zasili fundusz, z którego Caritas diecezji tarnowskiej dofinansowuje prowadzone przez siebie Domy Pomocy Społecznej, Hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz udziela doraźnej pomocy potrzebującym. Rok temu centrala Caritas w Tarnowie otrzymała z akcji 145 tys. zł. Podobna kwota pozostała w parafiach. W ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas, do szkół trafi 36 tys. skarbonek. Chętne dzieci wezmą je do domów, aby razem z całą rodziną wrzucać drobne datki. Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem „Otoczmy troską życie”, a uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na intensywniejszą troskę o życie i zdrowie chorych. Dyrekcja Caritas zachęca całe rodziny do ograniczenia lub zrezygnowania z różnych przyjemności, aby zaoszczędzone tym sposobem środki przeznaczyć na wsparcie potrzebujących w swoich parafiach. Wszystkie bowiem zebrane ofiary pozostają w całości do dyspozycji Parafialnych Oddziałów Caritas. W załącznikach wypowiedzi ks. Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas diecezji tarnowskiej

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  30°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »