Chrześcijański film fabularny otrzymał nominację do tegorocznej nagrody „Oscara”. Laureatów poznamy 2 marca w Los Angeles. Film „Alone Yet Not Alone” (Sam, a jednak nie sam) został zakwalifikowany do kategorii „najlepsza oryginalna piosenka”. Wykonuje ją autorka i artystka Joni Eareckson Tada z Kalifornii, cierpiąca na porażenie poprzeczne. Jest ona znana wielu kinomanom z autobiograficznego filmu „Joni”, w którym gra samą siebie.
64-letnia Joni jest zaskoczona obecną nominacją. „To nieprawdopodobne, żebym ja była kandydatką”, powiedziała w rozmowie z „Hollywood Reporter”. Jej zdaniem, dostatecznym wyróżnieniem dla filmu jest fakt, że został zauważony i nominowany do najwyższej nagrody, mimo „nieatrakcyjnej” dziś tematyki prorodzinnej i chrześcijańskiej.
Zaskoczenia nie ukrywają też autorzy piosenki: Bruce Broughton (muzyka) i Dennis Spiegel (tekst). Amerykański muzyk powiedział, że chciał jedynie skomponować ładną melodię, której będzie się słuchało jak pieśni kościelnej. Film, który już od września ub. roku jest w kinach, został pokazany dopiero w dziewięciu stanach USA. Opowiada losy dziewczyny, córki osadników niemieckich, która została porwana przez Indian. W trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła, stara się żyć zasadami swojej wiary chrześcijańskiej. Treść filmu skrytykowały organizacje pierwszych mieszkańców Ameryki, ponieważ zostali przedstawieni w złym świetle.
Joni Eareckson Tada uległa poważnemu wypadkowi w 1967 roku podczas kąpieli. Ręce może podnosić i opuszczać tylko do pewnego poziomu. Malując swoje dzieła trzyma pędzel w ustach. Jest autorką 35 książek, przetłumaczonych na 40 języków i sprzedanych w ogólnym nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy. W 1979 roku założyła ośrodek pomocy dla ludzi niepełnosprawnych „Joni and Friends” (Joni i przyjaciele). Od 1982 roku jest zamężna. Jako chrześcijanka jest doradcą mającego swoją siedzibę w Lozannie ruchu na rzecz ewangelizacji świata.
Enthuse Entertainment
Alone Yet Not Alone (Song) Performed by Joni Eareckson Tada
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.