Na posiedzeniu episkopatu w przyszłym tygodniu czeka biskupów nowość - specjalne warsztaty na temat kontaktów z mediami - pisze "Rzeczpospolita".
Musimy pogłębiać wiedzę o funkcjonowaniu współczesnych mediów, bo choć znamy je jako odbiorcy, to musimy też odpowiadać na oczekiwania dziennikarzy. Stąd wykłady medioznawców - tłumaczy sekretarz generalny episkopatu bp Wojciech Polak.
Wśród biskupów są osoby doskonale znające mechanizmy działania mediów i dobrze sobie z nimi radzące, ale są też tacy, którzy nie mają takiej wiedzy. I my chcemy jej dostarczyć - wyjaśnia z kolei rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch.
Rzecznik, który będzie jednym z prelegentów, powie biskupom m.in. o zasadach wypowiadania się w mediach. Jak dodaje, chce uświadomić hierarchom, że w radiu czy TV powinni mówić krótko, zwięźle i na temat, bo media potrzebują krótkiej, najczęściej kilkudziesięciosekundowej wypowiedzi.
Liczymy na to, że to konwersatorium zbliży nas do jednolitego modelu komunikowania się z mediami - mówi ks. Kloch.
Pomysł chwali Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego i komunikacji. Im więcej profesjonalnej wiedzy, tym lepiej dla Kościoła - ocenia, doradzając, by nie poprzestawać na tym warsztacie i zorganizować cykl takich spotkań.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.
Gdy najstarszy kardynał diakon mówił: "Ty jesteś Piotr", wszyscy mieliśmy ciarki.