Chazan: To nieprawda, że dziecko nie ma czaszki

Prócz prof. Chazana także dwóch innych lekarzy odmówiło aborcji, gdyż dziecko ma szanse na życie. Poinformował o tym profesor Chazan w swoim wystąpieniu podczas wiecu poparcia dla niego zorganizowanego przez pacjentki Szpitala Świętej Rodziny.

Na początku swojego wystąpienia dyrektor Szpitala Świętej Rodziny zdementował medialne informacje, jakoby dziecko pacjentki, której odmówił wykonania aborcji, nie miało czaszki. Mówił, że dziecko kobiety opisywanej przez media może żyć długo, są propozycje operacji i rokowania nie są złe. "Bardzo się cieszę, że pani zdecydowała się donosić ciążę" - powiedział. Podziękował też dwom innym dyrektorom warszawskich instytucji, którzy podobnie oceniając stan zdrowia dziecka, również odmówili aborcji.

Profesor podkreślił, że pacjentki wciąż korzystają z usług szpitala i nadal lubią ten szpital: wczoraj odebrano 20 porodów, dziś 12.

Odniósł się także do kontroli, którym jest poddawany obecnie kierowany przez niego szpital. Podkreślił, że wszystkie są traktowane poważnie, choć wedle prawa w instytucji może być prowadzona w jednym czasie tylko jedna kontrola, tymczasem w Świętej Rodzinie przeprowadzane są obecnie aż cztery kontrole.

Co chwila wystąpienie profesora Chazana było przerywane gromkimi brawami, a zebrani ludzie skandowali: "Dziękujemy!".

Warto podkreślić, że profesora Chazana atakują głównie ci, którzy go nie znają, zaś pacjentki stają w jego obronie. Dodajmy, że w ciągu dziesięciu lat, odkąd profesor Chazan jest dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny, w placówce trzykrotnie wzrosła liczba odbieranych porodów, a śmiertelność okołoporodowa jest dwukrotnie niższa niż średnia krajowa.

«« | « | 1 | » | »»
 • Malwinka
  14.06.2014 10:26
  Nie zabijaj!

  Przerażająca to sprawa, że w społeczeństwie katolickim dokonuje się setki, tysiące tzw. zabiegów aborcji.

  Nie trudno zauważyć, że te same siły, które są przeciwne religii w szkole, są jednocześnie za aborcją. W środkach masowego przekazu informuje się, że wiele ludzi nie chce słuchać o szkodliwych skutkach przerywania ciąży. Wszyscy powinni wiedzieć, że nie Kościół wymyślił zakazy antyaborcyjne, lecz sam Bóg. On powiedział: "Nie będziesz zabijał" (Wj 20:13; Pwt 5:17) i o tym Kościół przypomina. Te słowa dotyczą każdego człowieka i należy o nich pamiętać. Nie wolno zabijać człowieka zarówno dorosłego, jak i małe dziecko. Bóg stoi również w obronie nienarodzonych. W Piśmie św. czytamy Jego Słowa: "Wyspy posłuchajcie Mnie! Ludy najdalsze, uważajcie) Powołał mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię" (Iz 49:1).

  Prorok Jeremiasz przedstawiając swoje powołanie napisał: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię" (Jer 1:5).

  Podobnie pisał św. Paweł: "Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską, aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom" (Gal 1:15).

  Św. Jan Chrzciciel przed urodzeniem został napełniony Duchem Świętym (Łk 1:15,41). Kiedy Maryja powitała św. Elżbietę, odniosła się ona do Maryi z szacunkiem, rozpoznając w Niej godność macierzyństwa Bożego. "A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie" (Łk 1:43) Jezus zaledwie się począł w Niej, a już o sobie daje znać. Nazwany został Panem, a nie bezosobowym embrionem.

  Bóg zna każdego od chwili poczęcia i nazywa go po imieniu. Na człowieka patrzy z miłością od początku, aż po kres jego ziemskiego życia, gdyż jest jego obrazem (Rdz 1:27).
  Stworzył go niewiele mniejszym od aniołów, chwałą i czcią go ozdobił (por. Ps. 8:6). Jezus zawsze stał w obronie dzieci. "Kto przyjmie jedno takie dziecię w imię Moje, Mnie przyjmuje" (Mt 18:5). Sam był dzieckiem, choć nie musiał nim być. Ostrzegał ludzi, by nie krzywdzili dzieci mówiąc: "Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca Mojego, który jest w niebie" (Mt 18:10).

  W Didache (dokument pochodzący z ok. 95 r. po Chr.) również potępia aborcję. "Nie zabijaj dzieci przez poronienie, ani nie przyprawiaj ich o śmierć już po urodzeniu" (LI. 1:21).

  Autor tego dokumentu piętnuje różne grzechy, jakich się ludzie dopuszczali w tym czasie, a tych, którzy się dopuszczali poronienia nazywa mordercami.

  Ludzie bezbożni "kochają marność, gonią za zyskiem, nie mają litości dla ubogich, obojętnie przechodzą obok udręczonych, nie znają swego Stwórcy. Mordercy dzieci, niszczą przez poronienie to, co Bóg powołał do życia" (V. 2,46). Ojcowie Kościoła, jak Klemens Aleksandryjski stawali w obronie nienarodzonych. "Nie zabijaj dziecka przez usuwanie płodu lub po urodzeniu. Ci, którzy zabijają dziecko, niszczą obraz Boga w łonie matki".
  Zaś Tertulian pisał: "Jest istotą ludzką ten, który stanie się człowiekiem. Przeszkodzenie jego urodzeniu jest morderstwem".

  Człowiek jest obdarzony rozumem i wolną wolą, której Bóg nie niszczy. Może zatem wybierać drogę śmierci, lub życia i to od niego zależy, co wybierze. Bóg nie zmusza nikogo, lecz delikatnie podsuwa swe Słowa ku rozwadze każdemu. "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana Boga twego i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan Bóg twój będzie ci błogosławił. (...) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo"(Pwt 30:15-19).

  Aby naród polski mógł żyć, rozwijać się i pracować dla ogólnego dobra, musi szanować ludzkie życie, które jest darem i świętością Boga żywego.
 • Dariusz
  16.06.2014 18:56
  Gratulacje i szacunek za odwagę bycia sobą, za wartości i niezależność. Tylko ludzie wartościowi potrafią być autorytetem, a bycie autorytetem nie dopuszcza działania wbrew swojej wiedzy i zasadom.
 • ewa
  16.06.2014 20:00
  wraca mi wiara w ludzi gdy czytam o tym lekarzu. Tacy jak on powinni być dyrektorami szpitali i tylko tacy.
 • nicola004
  24.06.2014 11:33
  WSPANIAŁY LEKARZ I CZŁOWIEK!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  10°C Poniedziałek
  wieczór
  7°C Wtorek
  noc
  4°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  wiecej »