W zestrzelonym Boeingu zginęło 80 dzieci

W zestrzelonym w czwartek samolocie malezyjskich linii lotniczych było 298 pasażerów (w tym 80 dzieci). Najliczniejszą grupę stanowili Holendrzy; było ich 173 - wylicza BBC. Ok. stu pasażerów leciało do Melbourne na konferencję poświęconą AIDS. Dotąd odnaleziono 181 ciał.

Polskie władze podają, że wśród pasażerów najprawdopodobniej nie ma Polaków; weryfikacja trwa, bo wciąż nie udało się potwierdzić narodowości dwóch osób.

Najliczniejszą grupą, która zginęła w katastrofie, są Holendrzy. Według agencji Reuters pozostałe ofiary to obywatele Malezji - 44 osoby (15 członków załogi i 29 pasażerów, w tym dwa niemowlęta), Australii - 27, Indonezji - 12 (w tym jedno niemowlę), Wielkiej Brytanii - 10, Niemiec - 4, Belgii - 4, Filipin - 3, Nowej Zelandii i Kanady - 1.

Na pokładzie boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych lot MH17 znajdowała się grupa ekspertów i badaczy, zmierzających na międzynarodową konferencję dotyczącą epidemii AIDS, która miała się odbyć w Melbourne (Australia) między 20 a 25 lipca. Jak dotąd nie ustalono ich dokładnej liczby. Według najnowszych szacunków na pokładzie mogło się znajdować ok. 100 delegatów - podaje "The Guardian".

W samolocie na pewno znajdował się Glenn Thomas - obywatel Wielkiej Brytanii, rzecznik prasowy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Udało się również ustalić tożsamość czterech innych obywateli Wielkiej Brytanii: Johna Aldera i Liama Sweeneya - kibiców Newcastle United, jadących na przedsezonowe tournee swojej drużyny, Richarda Mayne'a, studenta matematyki i finansów na Uniwersytecie w Leeds oraz studenta Uniwersytetu Loughborough Bena Pococka - podaje BBC News.

Wśród holenderskich pasażerów samolotu znajdowali się m.in. Joep Lange - uznany badacz AIDS, były przewodniczący Międzynarodowej Organizacji ds. AIDS oraz członek senatu Holandii i były wykładowca prawa Willem Witteveen - podaje BBC.

Do Kuala Lumpur leciała również Puan Sri Siti Amirah - przybrana babcia urzędującego premiera Malezji Najib Razaka - podaje "The Guardian".

Wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące niezidentyfikowanych dotąd pasażerów. "Wiemy o przynajmniej jednym obywatelu amerykańskim - Lucasie Schansmanie, który zginął w katastrofie. To dotąd jedyny pasażer o potwierdzonym amerykańskim, lub podwójnym obywatelstwie" - powiedział w piątek po południu Prezydent USA Barack Obama.

The Guardian opisuje tragedię australijskiego rodzeństwa Grega Burrowsa i Kaylene Mann, które straciło swoich krewnych w obu tegorocznych katastrofach malezyjskich linii lotniczych. Na pokładzie zaginionego 8 marca lotu MH370 byli ich brat i szwagierka, natomiast we wczorajszej katastrofie lotu MH17 zginęła pasierbica Kaylene - Maree Rizk wraz z mężem Albertem.

Tymczasem MSW Ukrainy opublikowało na YouTube film, który - wedle niego - przedstawia zestaw rakietowy Buk, wwożony na tereny opanowane przez separatystów z Rosji. W zestawie brakuje jednej z czterech rakiet.

МВД УКРАИНЫ Бойовики вивозять ракетний комплекс "БУК" до кордону із РФ

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Czwartek
noc
17°C Czwartek
rano
22°C Czwartek
dzień
23°C Czwartek
wieczór
wiecej »