Legia krok od Ligi Mistrzów

Piłkarze Legii Warszawa awansowali do 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W środę w Edynburgu w rewanżowym meczu 3. rundy wygrali z Celtikiem Glasgow 2:0 (1:0). W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali u siebie 4:1.

W środowym spotkaniu z mistrzem Szkocji podopieczni Henninga Berga nie roztrwonili przewagi z pierwszego meczu, który wygrali przy Łazienkowskiej 4:1. Legia zaczęła spokojnie i czekała na błędy rywali, których nie brakowało w pierwszym meczu.

Już w 11. minucie stołeczny zespół mógł objąć prowadzenie, ale strzał Ivicy Vrdoljaka obronił Fraser Forster. Rywale natomiast największe zagrożenie stwarzali po swojej prawej stronie, gdzie słabym punktem w defensywie Legii był Tomasz Brzyski.

To jednak goście wyszli na prowadzenie w 36. minucie, wykorzystując jeden z kontrataków. Michał Kucharczyk przytrzymał piłkę w środku pola, dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Michała Żyrę, a ten nie zmarnował dogodnej sytuacji.

W 61. minucie obaj zamienili się rolami, a Legia przeprowadziła efektowną, kombinacyjną akcję w polu karnym rywala. W efekcie Żyro podał do Kucharczyka, a ten minął bramkarza i wpakował piłkę do bramki.

Po tym trafieniu goście już całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. Nie forsowali tempa i czekali na kolejne błędy Szkotów. Ci natomiast całkowicie stracili nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu, a ich ataki były chaotyczne.

Ostatecznie mistrzowie Polski pokonali w dwumeczu Celtic 6:1.

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 0:2 (0:1, pierwszy mecz 1:4)

Bramki: dla Legii - Michał Żyro (36), Michał Kucharczyk (61.)

Żółte kartki: Celtic - Virgil van Dijk, Stefan Johansen; Legia - Miroslav Radovic.

Celtic Glasgow: Fraser Forster - Adam Matthews, Mikael Lustig (57. Leigh Griffiths), Virgil van Dijk, Emilio Izaguirre - Callum McGregor, Nir Biton, Charlie Mulgrew, Kris Commons (71. Teemu Pukki), Stefan Johansen - Anthony Stokes (70. James Forrest).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro (87. Bartosz Bereszyński), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (87. Helio Pinto), Michał Kucharczyk (75. Jakub Kosecki) - Miroslav Radovic.

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni (Włochy). Widzów: ok. 35 000.

Losowanie 4., ostatniej, rundy kwalifikacji odbędzie się w piątek. Legia będzie nierozstawiona i może trafić na FC Salzburg, APOEL Nikozja, Steauę Bukareszt, BATE Borysów lub Łudogorec Razgrad. Jeżeli Legia pokona ostatnią przeszkodę w drodze do awansu do Champions League, będzie pierwszym polskim zespołem od 18 lat, który zagra w tych rozgrywkach.