Franciszek zainaugurował specjalną platformę cyfrową ułatwiającą współpracę szkół, popularnie zwaną „edukacyjnym Facebookiem”.
Papież uczynił to podczas popołudniowej audiencji dla uczestników światowego spotkania dyrektorów inicjatywy „Scholas Occurrentes”. Dzieło to, związane z Papieską Akademią Nauk i poparte przez samego Franciszka, ma za zadanie współpracę placówek oświatowych na całym świecie poprzez wymianę projektów kształceniowych. W czasie spotkania łączono się ze studentami biorącymi udział w tej inicjatywie na pięciu kontynentach: w Salvadorze, Republice Południowej Afryki, europejskiej części Turcji, Izraelu i w Australii.
Papież mówił młodym, że ta inicjatywa edukacyjna zrodziła się w Buenos Aires, by „cyfrowymi mostami” zbliżyć do siebie jak najwięcej szkół. Teraz – jak wskazał – przerzuciliśmy mosty ponad oceanami. Franciszek zachęcił studentów do dzielenia się i komunikowania z innymi. Na koniec zostawił im przesłanie.
„Nie pękajcie! Budujcie mosty pokoju – apelował Papież. - Grajcie drużynowo. Wierzcie w lepszą przyszłość pamiętając, że leży ona w waszych rękach! Niech przyszłość doda wam skrzydeł, ale czerpcie też z waszych korzeni: kultury, mądrości, religii, jakie wynieśliście z waszych domów i środowisk. Naprzód - mężnie idźcie w przyszłość!”.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.