Wyrok SN USA: Homolobby nie całkiem zadowolone

Sąd Najwyższy odrzucił w poniedziałek apelacje pięciu stanów - Indiana, Oklahoma, Utah, Wirginia i Wisconsin - od uchylenia przez sądy niższej instancji zakazu małżeństw osób tej samej płci. Wbrew oczekiwaniom nie wydał jednak wyroku obowiązującego cały kraj w tej kwestii.

Sąd Najwyższy USA zdecydował w poniedziałek, że na jego wokandzie nie stanie żadna z apelacji w sprawie "małżeństw" homoseksualistów. Ta decyzja oznacza, że "małżeństwa" osób tej samej płci będą mogły być natychmiast zawierane we wspomnianych pięciu stanach, gdzie sądy federalne orzekły w ostatnim czasie, że wprowadzone przez władze stanowe zakazy takich "małżeństw" były sprzeczne z konstytucją.

Według ekspertów, w konsekwencji także "małżeństwa" homoseksualistów w sześciu innych stanach (Kolorado, Kansas, Karolina Północna, Karolina Południowa, Wirginia Zachodnia i Wyoming), gdzie ich zawieranie zostało zawieszone w oczekiwaniu na wyrok Sądu Najwyższego, powinny być niebawem dozwolone. Tym samym liczba stanów, które zezwalają na "małżeństwa" osób tej samej płci, wzrośnie do 30.

Sędziowie nie złożyli wyjaśnień w sprawie swej decyzji o odrzuceniu apelacji.

Jak oceniają eksperci, oznacza ona, że Sąd Najwyższy nie chce na razie orzekać w kwestii "małżeństw" gejowskich w całych Stanach Zjednoczonych, pozostawiając ją w gestii sądów niższej instancji w poszczególnych stanach. Zwolennicy, jak i przeciwnicy "małżeństw" osób tej samej płci mieli nadzieję, że Sąd Najwyższy skorzysta z okazji i podejmie decyzję o charakterze ogólnopaństwowym.

Ponad rok temu Sąd Najwyższy podjął przełomową decyzję, uznając za niekonstytucyjną część ustawy o ochronie małżeństwa (DOMA) z 1996 roku, definiującą małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny. Dzięki temu zapisowi "małżeństwa" par tej samej płci były pozbawione państwowych świadczeń przysługujących tradycyjnym związkom. Od czasu tego wyroku różne sądy niższej instancji w całym kraju zaczęły wydawać wyroki na korzyść homoseksualistów, anulując obowiązujące w wielu stanach zakazy małżeństw osób tej samej płci.

«« | « | 1 | » | »»
 • Kopyrda
  06.10.2014 19:57
  Szanowna Redakcjo:

  Homolobby jest bardzo zadowolone. A to z dwoch powodow: Po pierwsze, dzieki tej decyzji homomalzenstwa sa legalne w 30-tu sposrod 50-ciu stanow. Po drugie o tym, ze Sad Najwyzszy bedzie rozpatrywal apelacje musi zdecydowac co najmniej czterech sedziow. Obecnie sposrod dziewieciu sedziow i sedzin trojka,to zydzi, a szostka katolicy. Otoz, jesli zalozymy, ze czworka sedziow liberalnych - trojka zydow i jedna katoliczka - odrzucila apelacje, musimy dojsc do wniosku, ze apelacje odrzucilo takze dwoch katolikow. CBDU
 • cyrkowiec
  07.10.2014 10:24
  Powrót do pogaństwa.Pochwała i promocja niskich instynktów przez pseudo inteligentów.
  Następna wojna wyzwoli w ludziach tęsknotę do szlachetnego człowieczeństwa.
  Jakich niskich instynktów? Władza nad drugim człowiekiem,sadyzm, masochizm, gwałt, perwersja, seksoholizm, pedofilia, zoofilia, kazirodztwo, dominacja,anal, oral , okonal, uchonal ................................................
  Wszystko co może zaspokoić własne perwersyjne myśli i wizje.
  Ot nowoczesność. W domu? Nieee. W zagrodzie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  12°C Wtorek
  rano
  wiecej »