Świąteczna "kontrowersja" Empiku

Adam "Nergal" Darski i Maria Czubaszek. To twarze bożonarodzeniowej kampanii reklamowej Empiku. Sprawa już budzi kontrowersje.

W ramach kampanii "Empik każdego inspiruje inaczej" twarze dwójki kontrowersyjnych celebrytów (obok Cezarego Pazury i Dawida Kwiatkowskiego) pojawią się w spotach, zachęcających do zakupu świątecznych prezentów w popularnej sieci salonów. "Do współpracy zaprosiliśmy znane osoby związane z kulturą" – twierdzi Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empiku. Wybór takiej pary wzbudza olbrzymie kontrowersje. I nie chodzi tylko o poziom kultury przez nie uprawiany.

Rzecznik prasowy Empiku, Monika Marianowicz, powiedziała serwisowi gosc.pl, że kampania nie ma żadnego kontekstu religijnego, nawiązuje wyłącznie do tradycji obdarowywania prezentami. Odesłała nas do oficjalnego stanowiska firmy. Czytamy w nim, że "kampania reklamowa pod hasłem «Empik każdego inspiruje inaczej» w żaden sposób nie odnosi się do duchowo-religijnej strony Świąt Bożego Narodzenia, a jedynie do tradycji obdarowywania się prezentami. To właśnie one są wiodącym tematem naszych świątecznych spotów. Kampania przestawia różne osoby, różne poglądy oraz różne spojrzenia na produkty z oferty Empiku".

Firma w oświadczeniu zapewnia również, że jej celem nie jest obrażanie uczuć religijnych odbiorców ani "budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami".

Niektórzy internauci nie kryją oburzenia i wzywają do bojkotu zakupów w sieci salonów.

Od redakcji:

Pomimo oświadczenia Empiku, cała sprawa budzi niesmak. Tradycja obdarowywania prezentami nie wzięła się przecież znikąd. Z jakichś powodów wręczamy je sobie w czasie Bożego Narodzenia, a nie np. w drugą niedzielę grudnia.

W takim kontekście pojawienie się "Nergala", znanego z publicznego znieważania Chrystusa, chrześcijaństwa budzi wątpliwości. Tym bardziej, że w 2011 r. przyznał on w programie Kuby Wojewódzkiego, że nie cierpi tego okresu, irytuje go bożonarodzeniowa otoczka, a żeby nie uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy, wyjeżdża do ciepłych krajów.

Z kolei druga twarz kampanii – Maria Czubaszek – otwarcie przyznała się do dokonania dwóch aborcji. Powiedziała też, że nie lubi dzieci i woli być "zimną suką, niż matką-Polką".

Na wizerunek nieczułej kobiety zapracowała więc sobie sama.

Jeśli Empik naprawdę nie spodziewał się tak dużych kontrowersji, to strzelił sobie w stopę. No chyba, że – mimo zapewnień – właśnie na te kontrowersje liczył.

«« | « | 1 | » | »»
 • Bea Pop
  08.11.2014 12:20
  CO W TYM KRAJU SIĘ DZIEJE????? Przecież to jest reklama marki !!! Kto kolwiek za to odpowiada musi być chory i kompletnie nie znać się na reklamie. Na pewno więcej do Empika nie pójdę, bo jest to super niemoralne dla mnie. Dlaczego nie bierze się dobrego przykładu z kultury zachodu? Żaden kraj nie zrobiłby takiej pomyłki!!!! Bless me, że nie mieszkam w Polsce. Każdego dnia dziękuję za to BOGU !!!! I nie wstydzę się, że wierzę w BOGA!!! Polska, komuna na maksa!!!!!!!!!!!!!!
  Komuna na maksa w nienawiści, nieszanowaniu siebie nawzajem, w ślepej pogonii za pieniądzem. A ludzie są zastygli w tym wszystkim. Nawet nie potrafią widzieć co się wokół nich dzieje, że Polska każdego dnia zaciska pętle na ich szyjach, stając się marionetkami. Po studiach jeszcze chce się życia w wolności poglądów i umysłu. Niestety, każdy polski dzień sprawia, że traci się siły do życia w miłości dla bliźniego. Polska jest chorym krajem i można zobaczyć to dopiero wtedy kiedy ma się dystans, kiedy się już tam nie jest. Smutne
 • Kasia
  29.11.2014 09:32
  Dziwi mnie to,że osoby drwiące z religii, plujące na kościół obchodza świeta.Swięto czego?-przystrojonego drzewka i pełnego brzucha?Te święta są dla chrześcijan, katolików-którzy rozumieją ich sens.A kto nie wierzy, nie praktykuje-do pracy w tych dniach-przecież to są katolickie święta.Wszędzie obłuda i fałsz.
 • buchholtz
  13.12.2014 09:23
  Nie do wiary pejsaci przy korycie pod spolszczonymi nazwiskami przejęli władzę w Polsce i narzucają nam za pomocą mediów merskrimowych takie kreatury jak Czybaszek i Nergal Polska rzeczywistość dziesiejsza to icek icka ickiem pogania za spolszczonym nazwiskiem Wmawiaja nam zamiast wartości duchowych gender i tęcze . "Jak słyszę pewne osoby po mojej wypowiedzi, to sobie myślę: Boże teraz dopiero widzę, jak cudownie, że tak zrobiłam. Przepraszam gdyby mi się trafił taki synek, jak Wojciech Cejrowski, to bym się chyba powiesiła. "wiadomo że kruk krukowi oka nie wykole to niektóre mysliStanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.


  Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.


  George Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki.


  Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.
 • Barć
  13.12.2014 09:32
  Polecam (w temacie) książkę Teodora Jeske Choińskiego: Poznaj Żyda, wydaną w Warszawie i Nowym Jorku w roku 1917. Szkoda, że tak mały odsetek Polaków świadomy jest tego, czego codziennie, boleśnie doświadcza, nie znając jednocześnie przyczyny tego opłakanego stanu. Uważam, że aby cokolwiek zmienić w Polsce ale także i w Europie i Świecie, społeczeństwa muszą zacząć od uświadomienia sobie powagi sytuacji, (tak jak dobry lekarz rozpoczyna leczenia od postawienia diagnozy). Następną dopiero może być kwestia, jak z tą ośmiornicą walczyć, jak się jej przeciwstawić… To temat rzeka! Całe pokolenia (jak widać nie tylko Polaków) zastanawiały się, co z tą szarańczą zrobić. Uważam tutaj porównanie do szarańczy za jak najbardziej adekwatne i trafne. PO niej ostaje się jeno goła, zniszczona ziemia…
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  6°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  2°C Sobota
  rano
  4°C Sobota
  dzień
  wiecej »