Już dosyć! Nie chcemy więcej krwi!

W całym Meksyku nie milkną słowa oburzenia i bólu po zamordowaniu tuż przed Bożym Narodzeniem w stanie Guerrero ks. Gregorio Lopeza Gorostiety. Kapłan pracował w seminarium duchownym w Ciudad Altamirano.

Mocne słowa wystosowali w specjalnym oświadczeniu tamtejsi biskupi: „Podzielając uczucia wielu Meksykanów, powtarzamy: Już dosyć! Nie chcemy więcej krwi. Nie chcemy kolejnych zabitych! Nie chcemy kolejnych zaginionych! Żądamy od władz zbadania tej sprawy, a także innych zbrodni, które spowodowały ból w tak wielu domach w naszym kraju. Niech winni zostaną ukarani zgodnie z prawem” – czytamy w oświadczeniu.

Biskupi wezwali rodaków do jedności i wspólnej modlitwy o nawrócenie dla wszystkich Meksykanów, „a zwłaszcza tych, którzy zapominając, że jesteśmy braćmi, są przyczyną cierpień i śmierci. Obyśmy wszyscy stali się narzędziami w budowaniu sprawiedliwego Meksyku, pojednanego i żyjącego w pokoju” – czytamy w liście episkopatu.

Atmosfera napięcia utrzymuje się nie tylko w stanie Guerrero. Ks. Gregorio López Jerónimo ze stanu Michoacán jest przekonany, że za ostatnim zabójstwem stoi zemsta kartelu zwanego „Zjednoczeni wojownicy”. Zamordowany kapłan potrafił bowiem „podnosić głos” przeciwko zbrodniczej działalności gangsterów. „Chociaż także i tutaj, w Michoacán, jesteśmy zdziesiątkowani, to jednak nie ustajemy w walce z kartelem «Templariuszy», by zaprzestał swych działań. W moim mieście oni mi nie przebaczyli i także tutaj może się coś zdarzyć. Robimy bowiem wszystko, by zniszczyć tę maszynę do zabijania” – powiedział ks. López Jerónimo.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Niedziela
noc
18°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
24°C Niedziela
wieczór
wiecej »