Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest szczególnie wymowny we wspólnotach katolickich krajów, w których mają one charakter mniejszościowy.
Msze i nabożeństwa w tej intencji odprawiane są w rzymskokatolickich parafiach Rosji. Wczoraj w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie takiemu ekumenicznemu nabożeństwu przewodniczył tamtejszy ordynariusz.
Po wieczornej Mszy w intencji jedności chrześcijan abp Paolo Pezzi przewodniczył ekumenicznej liturgii Słowa, na którą przybyli też prawosławni i protestanci. Liturgię rozpoczęła pieśń wykonana przez chór jednego z wyznań protestanckich. Między czterema czytaniami biblijnymi różne zespoły wokalne wykonywały pieśni religijne, a przedstawiciele poszczególnych wspólnot wyznaniowych mówili o „pragnieniu Jezusa”, które może być zaspokojone jedynie owocami miłości i jedności wśród Jego wyznawców. Po ostatnim czytaniu z Ewangelii św. Jana o spotkaniu Chrystusa z Samarytanką abp Pezzi wygłosił homilię nawiązującą do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność: „Daj mi pić”. Podobne nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w najbliższą sobotę 24 stycznia w Petersburgu.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.