Muzycy dla ŚDM

W składzie między innymi Magdalena Frączek. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM.

Są młodzi, pełni energii i zafascynowani ideą ŚDM. UNDER30, czyli w skrócie <30. Formacja, którą razem z przyjaciółmi stworzyła Magdalena Frączek tuż po tym, jak papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

Ich premierowy utwór „Fala miłosierdzia” to de facto jedna z propozycji w konkursie na oficjalny hymn ŚDM. Piosenka miała swoją premierę 1 lutego w programie “Między Ziemią a Niebem” w TVP 1. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na Światowe Dni Młodzieży. Teledysk przygotowali wolontariusze BdB.

– Gdy słuchałam przemówienia, które skierował w Brazylii do wolontariuszy papież Franciszek, bardzo dotknęły mnie słowa, żebyśmy nie bali się i żyli nadzieją – powiedziała serwisowi gosc.pl Magdalena Frączek. – Jako młoda dziewczyna brałam udział w ŚDM w Kolonii. Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona, że tak wiele osób z różnych krajów przyjeżdża na takie spotkania. Gdy usłyszałam, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, pomyślałam, że skoro jestem muzykiem, to powinnam coś zrobić.

Magda zaprosiła do projektu UNDER30 młodych ludzi, którzy dotąd nie współpracowali ze sobą. Poza nią w skład UNDER30 wchodzą: Agnieszka Musiał (wokal), Jessica (wokal) i Paweł (wokal, gitara) Karlińscy, Adam Kabaciński (gitara basowa) i Grzegorz Brylak (perkusja).

– Choć byłam na beatyfikacji siostry Faustyny w Łagiewnikach, moja historia z miłosierdziem Bożym zaczęła się tak naprawdę wtedy, gdy ogłoszono, że ŚDM odbędą się w Krakowie. Z każdym dniem coraz bardziej odkrywam, że to z serca Boga pochodzą przebaczenie i miłość. Chcę mówić o miłosierdziu Boga, dlatego że go doświadczam – mówi Magdalena.

Nawiązując do nazwy zespołu dodaje, że ten, kto wystawia się na promienie miłości Jezusa, jest zawsze młody i ma poniżej trzydziestki.

– Na obrazie „Jezu, ufam Tobie!” widzimy, że z serca Jezusa wychodzą woda i krew, to znaczy, że On tylko szuka miejsc, gdzie może rozlać swoją miłość. Miłosierdzie Boga gasi wszystkie pragnienia, zalewa wszystkie depresje. I choć ktoś może mieć wątpliwość, czy woda może być statecznym gruntem, na tym chyba właśnie polega wiara – mówi Magdalena. – Razem z Nim możemy chodzić po morzu, tak samo jak razem z Nim możemy wybaczyć sobie i innym najgorsze rzeczy.

„Fala miłosierdzia” jest oficjalnym utworem akcji Bilet dla Brata. W ten sposób młodzi artyści z UNDER30 chcą wspierać przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM Kraków 2016. W XII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które trwało w  Łomży od 30 stycznia do 1 lutego, uczestniczyli nie tylko Polacy, ale również młodzież i duszpasterze ze Wschodu. Między innymi z Armenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Rosji i Ukrainy.

–  To był niezwykły czas. Wiele z tych osób pochodzi ze środowisk niekatolickich – mówi Dorota Abdelmoula z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, a przyjazd do Krakowa to duchowy krok dla całych wspólnot, które reprezentują. Słuchając ich świadectw, a także tych, które płyną z polskich diecezji, przekonuję się, że projekty takie jak BdB to nie tylko gest dobrej woli, ale przede wszystkim znak tego, jak wielu Polaków już teraz żyje błogosławieństwem o miłosiernych.

 

bilet dla brata Under30 - Fala Miłosierdzia

«« | « | 1 | » | »»
 • MałaDroga
  03.02.2015 10:32
  Aktualnie jestem na etapie poznawania twórczości Magdaleny Frączek i nic nie przesadzę jeśli wyznam, że są to dla mnie jedne z najpiękniejszych piosenek jakie w życiu słyszałem. Aż czuć, że nie tylko ręką ludzką zostały napisane.
 • renata
  03.02.2015 18:23
  Ja do wczoraj nie mialam pojecia o istnieniu Magdy i zepolu , dowiedzialam sie o ich istnieniu z linku jaki dostalam od BdB ... posluchalam, poczytalam i ....wsiaklam . Jestem z Wami . A Jezus Milosierny -no coz :-) dal mi swoje milosierdzie juz wielokrotnie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  14°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  wiecej »